Leksin?s temos vabzd?iai vyresnioji grup?. Logopedin?s pamokos „vabzd?iai“ santrauka

Leksikos tema: Vabzd?iai

Tikslai:
- ?odyno tema „Vabzd?iai“ i?pl?timas ir aktyvinimas;
- vaik? pa?intini? geb?jim? ugdymas;
- ekologin?s kult?ros ugdymas.

1. Mokymosi u?duotys:
- apibendrinti vaik? mintis apie vabzd?i? ?vairov?;
- ?tvirtinti ?inias apie savo buvein?s s?lygas, nat?ralius ir ?mogaus sukurtus b?stus.
- pratimas atskirti ir ?vardyti bendrus vabzd?i? grupi? atstovus;
- i?siai?kinti mintis apie vabzd?i? naud?;
- ugdyti i?radingum?, ugdyti vaizduot?s m?stym?.

2. Kalbos u?duotys:
- ?od?i? darybos pratimas, daiktavard?i? vartojimas su ma?ybin?mis priesagomis.

3. Vystymo u?duotys:
- psichini? proces? vystymas;
- emoci?kai teigiamo po?i?rio ? darb? ugdymas kompiuterinis ?aidimas edukacinis pob?dis.

4. Edukacin?s u?duotys:
- ugdyti vaiku?iuose nor? r?pintis gamta, teisingai elgtis mi?ke, lauke; nesugriauti mi?ko gyventoj? gyvenimo s?lyg?.

Vert?: puosel?ti meil? gamtai.

?odyno aktyvinimas: vabzd?iai, ?iogas, Boru??, vabzdys, voras, vik?ras, mus?, drugelis, bit?, skruzd?l?, elninis vabalas, uodas, laum?irgis, sloga, stiebas, ?aliava, va?kas, ?ilkas.

Metodiniai metodai:

?odinis - pokalbis, klausimai, paai?kinimas.

Vizualinis - paveiksl?li? demonstravimas, pristatymai.

?aidimas - didaktinis ?aidimas „Pavadink meiliai“, pir?t? gimnastika « Chafer“, K?no kult?ra „Drugeliai“.

Prakti?ka - m?sli? sp?jimas?od?io garsin? raid? analiz?, didaktinis pratimas,atsakymai ? klausimus apie tekst?.

Darbo forma: pogrupis.

?ranga: ne?iojamas kompiuteris, projektorius,magnetin? lenta, molbertas.

Demonstracin? med?iaga: pristatymas tema „Vabzd?iai“, siu?etinis paveikslas K. Ya. Chukovskio pasakai „Mus?-Tsokotuha“.

Dalomoji med?iaga: suskaidytos vabzd?i? nuotraukos.

Preliminarus darbas:?i?rint iliustracijas „Vik?ro virtimas drugeliu“, skaitant pasak? „Vik?ras ir drugelis“, ?aidim?-veikl? „Drugelio draugai“, ?i?rint filmuk? vaikams „Marija - Mirabella“, skaitant K. Ya. Chukovskio eil?ra?tis „Mus?-Tsokotuha“.

Pamokos organizavimas:ant kilimo, prie staliuku.

Pamokos strukt?ra:

  1. Org. momentas. K. Ya. Chukovskio eil?ra??io „Mus?-Tsokotuha“ paveikslo nagrin?jimas. Pamokos temos paskelbimas.
  2. K?no kult?ra „Drugeliai“.
  3. ?od?io „VABALAS“ garsin? raid? analiz?. Didaktinis pratimas"Boru??".
  4. Pamokos santrauka.

Pamokos eiga:

  1. Org. momentas.

L: Sveiki vaikinai! Atkreipkite d?mes? ? paveiksl?l?.(Skaidr 4) Kas jame pavaizduotas? (Mus?, uodai, ?iogai). O i? kokios pasakos jie pas mus atkeliavo? („Fly Tsokotukha“). O kaip vienu ?od?iu pavadinti visus paveiksl?lio veik?jus? (Vabzd?iai). Taip, ?iandien pamokoje kalb?sime su jumis apie ?ias paslaptingas b?tybes.

  1. M?sli? sprendimas. Didaktinis ?aidimas— Paskambink maloniai.

Logopedas skaito m?sles, vaikai pasirenka sp?jim? atitinkant? paveiksl?l? ir atsakym? paver?ia ma?ybine forma.(5–6 skaidr?s)

Jis i? ?akeli?, i? spygli?

Pastatykite tikr? nam?

Be pj?kl? ir be vini?.

Kas yra statybininkas? ...(Skruzd? – skruzd?)

?erenas, bet ne varnas,

Ragas, bet ne jautis,

?e?ios kojos be kanop?. Skraidymas – kaukimas

Jis atsis?da ir kasa ?em?.(Vabalas - elnias, - klaida)

nam? ?eiminink?

Skrenda vir? vejos.

paglostykite g?l? -

Jis pasidalins medumi.(bit?-bit?)

J?s negalite matyti sav?s

ir daina pasigirsta;
Skrenda, girg?da

atvejis nepraleis:
Atsis?sk ir ?k?sk.(uodas uodas)

Ji sukasi aplink mane

Vir? man?s ji d?zgia.

Na, niek?elis

?is triuk?mas. (Skrisk skristi)

?liau?? p?kuotas kirminas

Ir visos skyl?s lape. (vik?ras – vik?ras)

Kas tai per tinklelis

Ant ?ali? ?ak??

Kas be si?l? ir be rank?

Ar aud?te t? tinkl??(Voras - voras)

Kokia mergina

Dir?as plonas,

Did?iul?s akys.

Skrenda – ?ir?kia. (laum?irgis – laum?irgis)

  1. K?no kult?ra „Drugeliai"(7 skaidr?)


Eniki-beniki-kras
Dabar tapsiu drugeliu.
Einame vienas paskui kit?
Mi?kas ir ?alia pieva.
Vienas du trys keturi Penki,
Plazduosime su drugeliu.
Spalvingi sparnai mirga.
Vaikai – drugeliai skraido.
Susirinksime ? rat?
Gr??kime ? piev?
?okime, sukkime
Nusileid?iame ant lauko.
Vienas du trys keturi Penki.
Norime v?l b?ti vaikais.

  1. ?od?io „VABALAS“ garsin? raid? analiz?.(8 skaidr?) Prielinksnio did?i?j? raid?i? konstrukcijos. Pratimas "Ladybug"(9 skaidr?)

L: Boru??l? ant savo sparn? atne?? garsus: F U K.

Koks ?odis gaunamas? Kurkime garso schema?od?iai „WU K“.

D / y "Ladybug".

Atvyko boru??l?. Klausimai vaikams:

Kur pasisl?p? boru??l?? (?ol?je).

Ant ko s?d?jo boru??l?? (ant g?l?s).

Ant ko ropoja boru??l?? (palei stieb?).

Boru??l? skrido nuo ko ? k?? (nuo g?l?s prie g?l?s).

Vaik? atsakymai visais sakiniais.

  1. Pir?t? gimnastika "Maybug".(10 skaidr?)

A? esu linksmas Maybug, Sugniau?k kum?t?

A? ?inau visus aplinkinius sodus.smilius irma?asis pir?tas ? dal?

? ?onus - "?sai",

Apsuku rat? vir? pievel?spajudink burn?.

Ir mano vardas yra Zhuzhu!

  1. Klausykite teksto „Vabzd?iai“. Atsakymai ? klausimus.(11 skaidr?)

?em?je yra daug vabzd?i?. Ant pilvo jie turi skersines juosteles, tarsi ?pjovas. I? ?ia ir kil?s pavadinimas „vabzd?iai“ – nuo ?od?io „?pjova“. Vabzd?iai yra slog?s: jie valgo visk?: ?alumynus, ma?i vabzd?iai. Vabzd?iai yra dideli ir ma?i. Vieni skraido, kiti ?liau?ioja ar ?okin?ja. Vieni gyvena kelerius metus, kiti – vien? dien?. Gamtoje jie atsiranda tik esant ?iltai (pavasaris, vasara). Vabzd?ius minta pauk??iai. Tarp vabzd?i? yra kenk?j? - ?moni? ir gyv?n? lig? ne?iotoj?; yra ir nauding? - apdulkina augalus, tiekia produktus ir ?aliavas (med?, va?k?, ?ilk?).

Klausimai:

Kod?l vabzd?iai taip vadinami?

K? valgo vabzd?iai?

Kiek laiko jie gyvena?

Kada jie pasirodo?

Kas valgo vabzd?ius?

Kuo naudingi vabzd?iai?

Koki? ?al? daro vabzd?iai?

7. Pamokos rezultatas: rinkti i?kirptas nuotraukas ir pavadinti vabzd?.

Elena Pronikova
Logopedin?s pamokos tema „Vabzd?iai“ santrauka

Organizavo edukacinius u?si?mimus kompensuojamosios orientacijos leksikos po?i?riu grup?s parengiamojo am?iaus vaikams tema"Vabzd?iai".

?VARTIS: I?pl?skite ir patikslinkite vaik? ?inias apie vabzd?i? pabr??ti jiems b?dingus ir skiriamuosius bruo?us.

U?DUOTYS:

Korekcinis mokymas: ?ini? apie vabzd?i?, juos charakteristikos; gimini? b?dvard?i? daryba; skaitvard?i? sutapimas su daiktavard?iais; rengimas sud?tingi sakiniai su s?junga „nes“; prielinksnio „pagal“ vartojimas, kiet?j? ir mink?t?j? priebalsi? diferencijavimas.

Korekcij? vystantis: pl?tra loginis m?stymas ir d?mesio.

Pataisomoji ir aukl?jamoji: aukl?ti D?mesingas po?i?ris beje; teigiama motyvacija u?si?mimas.

?ranga: pristatymas apie tai tema, temos nuotraukos su vaizdu vabzd?i?; kortel?s su skai?iais; siu?eto paveikslas „Nuostabioji laukym?“.

OOD jud?jimas.

1. Organizacinis momentas.

Logopedas. ?iandien si?lau pasivaik??ioti ? nuostabi? proskyn?.

(3 skaidr? "Nuostabi pieva")

Pa?i?r?kite, kiek g?li? aplink. Pie?kite g?les pir?tais.

(Vaikai atlieka u?duot?)

U?uoskite juos.

(Vaikai giliai ?kvepia per nos?, o i?kvepia per „vamzdel?“)

(4 skaidr? „Fly Tsokotukha“)

Vaikinai, ?i?r?k, ka?kas atsirado m?s? nuostabioje pievoje. Nor?dami su?inoti, kas tai yra, turite atsp?ti pasakos pavadinim?, kurios i?trauk? dabar jums perskaitysiu.

Muzikantai atb?go

Mu?? b?gnai.

Boom! bumas! bumas! bumas!

Mus? ?oka su uodu.

O u? jos – Klopas, Klopas

Batai vir?uje, vir?uje!

o?kos su kirm?l?mis,

Vabzd?iai su kandimis.

Ir raguoti vabalai,

turtingi vyrai,

Jie mojuoja skryb?l?mis

?okiai su drugeliais

Kas tai per pasaka?

Vaikai: „Skristi Tsokotukha“

Logopedas K: Kas yra ?ios istorijos veik?jai?

Vaikai: Vabzd?iai.

(5 skaidr?)

Logopedas A: Teisingai, vaikinai. Darykime pir?t? pratimus.

(6 skaidr?)

(Vaikai daro pir?t? mank?t?)

« Vabzd?iai»

Mes svarstome pir?tus kartu

Mes vadiname vabzd?ius.

(Suspauskite ir atlaisvinkite pir?tus)

Drugelis, ?iogas, mus?,

Tai vabalas su ?aliu pilvu.

(Kaitomis sulenkite pir?tus ? kum?tel?, pradedant nuo did?iojo)

Kas ?ia skambina?

O, ?tai uodas!

(Pasukti ma??j? pir?t?)

Sl?pti!

(rankos u? nugaros)

2. Paskelbti tem? pamokos

Logopedas. Kas pas mus toks uodas, mus?, ?iogas, drugelis.

Vaikai. Vabzd?iai.

Logopedas. Ir k? ar ?inai vabzd?ius?

Vaikai. laum?irgis, skruzd?l?, tarakonas ir kt.

3. Leksiko-gramatikos ?aidimai ir pratimai

A) ?od?io veiksma?od?i? pasirinkimas „Pasirinkite ?od?-veiksm?“. vabzd?i?: skristi, ?k?sti, ?gelti, pakenkti, i?l?sti, dirbti, u?migti ir pan.

(7 skaidr?)

B) „Paimk ?enkl?“ ?enkl? parinkimas, gimini? b?dvard?i? daryba. Kamuolio ?aidimas.

(8, 9 skaidr?s)

Logopedas. A? metau kamuol? tau ir u?duodu klausim?, o tu atsakai ir meti kamuol? atgal man.

Drugelis k??

Vaikas. Gra?u, spalvinga, miela ir t.t.

C) Rodomos ketvirtosios papildomos nuotraukos. (10, 11, 12 skaidr?)

Bulkas, vabalas, drugelis, laum?irgis.

Skruzd?, kiaul?, drugelis, ?iogas.

Drugelis, mus?, vik?ras, bit?.

4. K?no kult?ra. Pratimas judesi? derinimui su kalba.

(13 skaidr?)

?tai koks laum?irgis – labai apvalios akys

(Rankos ? ?onus, tada sukamaisiais kum??i? judesiais aki? lygyje)

Sukasi kaip mal?nsparnis:

De?in?n, kair?n, atgal, pirmyn

(Rankos ? ?onus, judesiai aplink savo a??, tada rankos ant dir?o, pakrypsta)

Pakelkite pe?ius

?okin?ti ?iogai.

?ok-?ok, ?okini-?ok

Atsis?dau, atsis?dau, valgiau ?ol?,

Pasigirdo tyla.

5. „Skai?iuojame“ – skaitvard?i? sutapimas su daiktavard?iais.

Kiekvienas vaikas turi paveiksl?l? vabzdys.

Logopedas parodo skai?i?(nuo 1 iki 5). Vaikas turi padaryti sakinys: "Ant g?l?s yra 3 skruzd?l?s"

6. ?aidimas „Kur pasisl?pei vabzd?iai". Pateikite pasi?lym? d?l nuotraukos.

Glade skaidr? (15 skaidr?)

Logopedas. Numatomas stiprus lietus. Visi vabzd?iai pasisl?p? pabandyk juos surasti.

Vaikai. Vik?ras po obuoliu.

Drugelis pasisl?p? po ramun?l?mis.

Po kr?mu ?liau?? ?suotas vabalas. ir kt.

7. Pagalba vabzd?iai susirenka.

(16 skaidr?)

vabzd?i?, kurios pavadinime ant raudonos g?l?s u?d?ti du skiemenis, o pavadinime – ant ?alio lapo – trys skiemenys.

8. Darbas albumuose: drugeli? perinimas.

(17 skaidr?)

Logopedas. Vaikinai atsp?ja m?sl?.

G?l? miegojo ir staiga pabudo

A? nebenor?jau miegoti.

Sujudo, nustebo, pakilo ir nuskrido.

(Drugelis)

?i?r?k, a? nuskridau ? tavo album?

gra?us drugelis. I?perinkime drugel?.

9. Apatin? eilut? pamokos.

Logopedas: Vaikinai, pasakykite mums, kas jums patiko labiausiai?

Vaikai atsako visais sakiniais.

Logopedas: Puiku vaikinai!

Tikslai: pl?sti ir suaktyvinti ?odynas?jungta leksin? tema"Vabzd?iai"; tobulinti antonim? ?odyn?; pagerinti fonemin? suvokim? ir klaus?; sustiprinti tarim? [r]; ?tvirtinti ?od?i? skirstymo ? skiemenis ?g?d?ius; ?tvirtinti id?jas apie priebalsi? garsus; pateikite s?vok? „-cha-ra?yk su raide -a“; tobulinti smulki?j? ir bendr?j? motorik?; aukl?ti geri santykiai gyviesiems, noras jais r?pintis, emocinis reagavimas - noras gail?tis, paguosti, ateiti ? pagalb?

?ranga: su-jok kamuoliukai, skiemen? tablet?s, arbatos paveiksl?liai, puodelis, ?uv?dra, laikrodis, debesis, tankm?; magnetin? lenta, raid?s - arbata, puodelis; skalbini? segtuk? teatras, pasakos herojai – ?iogas, drugelis, vabalas, ki?kis, lap?, laum?irgis, uodas;
Vaikai eina ? grup?s kambar?
Pirmenyb? edukacin? sritis: kalbos raida

Organizacinis momentas „Savimasa?as“

Triname rankas ir su?ildome,
O veid? ?ildome savo ?iluma.
Gr?bliai i?gr?bsta visas blogas mintis
(i?sk?stais pir?tais trina kakt? nuo vidurio iki smilkini?)
Greitai triname ausis auk?tyn ir ?emyn.
Lenkiame juos ? priek?, traukiame ?emyn u? aus? speneli?,
O dabar glostome skruostus pir?tais.
Suminkome skruostus, kad pap?st?.
Mes kramtome l?pas, kad ?ypsotum?m?s („?ypsena“)
Mes valom?s dantis, kad ?ypsotum?m?s („valytis dantis“)
Atsis?skime ant s?pyni?, kad suptumeis („s?pyn?s“)
Mes taip garsiai mu??me b?gnus ("b?gnininkas")
Ir tada slystame nuo nosies iki l?p? (spiraliniai judesiai - nasolabialin?s rauk?l?s)

Logopedas. Taigi pas mus at?jo pavasaris. I?vardinkite pavasario ?enklus. (atskrido pauk??iai, linksmai gieda, lizdus lipa. ?mon?s fotografavosi ?ilti drabu?iai. Dangus pasidar? m?lynas. Saul? ?vie?ia ir ?ilta. Atsiranda ?ol?, lapai ant med?i?).
Kas dar nutinka gamtai? Vaikai mums tai pad?s, jie mums paruo?? m?sles.

Vaikas 1.
Spengimas ausyse vis? dien?.
Kas turi man paskambinti?
Jis atskrido i? kiemo.
Ilga nosis...
Vaikai. uodas

vaikas 2.
Toks liesas niek?elis
Vis? dien? skraido vir? man?s
Ir ?gelti nety?ia
Jei man sultys
Vaikai. Bit?
Logopedas. Kaip vadinasi bi?i? namelis?
Vaikai. Avilys.

Fizminutka "Avilys"

Logopedas su vaikais atlieka fizin? minut?.
Bi?i? namas vadinamas „aviliu“
? j? su kulka puola bit?,
Kiek ?ia yra yra namas,
Vis dar tos pa?ios bit?s – nesiskaitykite!
Viskas j?s? delne
Bite, mielas, draugi?kas namas!

Sm?lio ?aidimai „Surask vabzd?“

Logopedas. Kokiai objekt? grupei jie priklauso? Kas jie tokie, vadink juos vienu ?od?iu.
Vaikai. Vabzd?iai.
Logopedas. Kaip manote, kod?l jie taip pavadinti?
Vaik? atsakymai.

Logopedas. Kokios yra vabzd?i? dalys? ?ios k?no dalys yra atskirtos, nupjautos ?pjovomis. Nuo ?od?io ?pjovos – vabzd?iai. Vabzd?iai atsibunda ?iemos miegas. Kas yra med?io ?iev?je, lang? r?muose, ?em?je, sm?lyje... Pad?kime jiems i?lipti
Vaikai ?ki?a rankas ? saus? basein?, suranda vabzd?ius, ?vardija juos.
„Sukurk ?od?“

Logopedas. O dabar eikite prie magnetin?s lentos ir suraskite savo vabzd?i? pavadinimus. (vaikai sugalvoja ?od?ius i? korteli?, ant kuri? u?ra?yti skiemenys - mu-ra-wei, bee-la ir kt.)

Vaikinai, a? vien? labai pa??stu ?domi istorija apie vabzd?. Bet atsp?kite, jo pavadinimas prasideda garsu „m“ ir baigiasi garsu „y“.
Vaikai. Ant.

Su-jok "Skruzd?l?"

At?jo pavasaris. Saul? jau ?ild?, bet rytais dar buvo v?su, bet po valandos ar dviej? saul? su?ild? veid? ir rankas. Vien? ryt? skruzd?l? pabudo ir nusprend?: u? up?s yra gra?i proskyna, a? b?gsiu prie jos. Jis i??jo i? ... (skruzd?lyno) ir nub?go - lygiu taku, paskui vingiuotu taku. Nub?gau prie up?s, kas toliau? Jam pad?jo tiltelis – vienas ?ingsnis, antras ?ingsnis, tod?l skruzd?l? atsid?r? kitoje pus?je. Prie?ais j? buvo gra?us proskynas, ant jo augo g?l?s, pakalnut?s, pakalnut?s, tulp?s, narcizai, krokai. Skruzd? apib?go pro proskyn? vien? kart?, paskui du. At?jo laikas gr??ti. Skruzd?l? prib?go prie tilto, ?eng? vien? ?ingsn?, antr? .. ir atsid?r? skruzd?lyne.

?aidimas su kamuoliu „Sumi?imas“

Logopedas. Petya mums taip pat paruo?? m?sl?.
Vaikas 3. Ilgakojis ?uolininkas vadinamas kumeliuku.
Ir pasigirsta kumelyt?s ?iulb?jimas ?ol?je.
O kumel? ?okin?ja kaip laikrodis.
Vikresn?s kumel?s nepa??stu.
Vaikai. ?iogas.

Logopedas (skabuk? teatras). Ten gyveno ?iogas. Kiekvien? ryt? jis pabusdavo, i??okdavo i? ?alios lovos ir prad?davo daryti pratimus.

Logopedas. ?iogas nebuvo paprastas, kovojantis! Jis apsivilko ?ali? uniform? ir dainavo dain?:
Mano ?statymas paprastas!
A? nugaliu visus, kurie yra blogi!
Kas silpnas - pad?siu.
A? negaliu kitaip!

Vos u?dainav?s dain?, i?girdo balsus. Lap? pasiveja ma?? zuik? ir ruo?iasi j? valgyti! Vaikinai, pad?kime zuikiui, supainiokime lap?. „Pakeiskite pirm?j? ?od?io gars? garsu „r“:
lama r?mas
Vaikinas - d?iaugiuosi
lako v??ys
?auk?tai-rageliai
sul?i? uola
Lie-rugiai

Ties? sakant, ?iogas su?uko: „Na, paleisk ki?k?!
- "Tu kalbi su manimi?" - tar? lap? su ?ypsena
Ir ?iogas, ?sak? uodui, savo adjutantui. Jis garsiai trimitavo:

  • Pirmoji melodija skamb?jo taip: tra-ta-ta-ta;
  • Antra: tra-tra-tra-ta-ta;
  • Tre?ia: tra-ta-tra-ta-tra-ta-ta

Jis nuskrido ir ?sir??? jai ? nos?. Lap? garsiai r?k? ir pab?go!

"Pasakyk prie?ingai"

Logopedas. ?iogas nesp?jo pad?ti ki?kiui, i?gird?s, kad elninis vabalas ??eid?ia gra??j? drugel?. Jis yra baisus tinginys ir ver?ia drugelius sparnais valyti jo ragus. D?l to sparnai pablog?ja, o drugeliai mir?ta. Kaip pad?ti drugeliui? Pagalvokime, kuo vabalas skiriasi nuo kit? vabzd?i?, gal tada galime pad?ti drugeliams?
Vabalas didelis, o boru??l?...
Vabalas turi trumpus sparnus, o laum?irgis ....
Vabalas turi storus ?sus, o drugelis...
Vabalas turi pla?i? nugar?, o vandens b?gikas ...
Vabalas ?iurk??iai zuja, o laum?irgis….

Logopedas. Tai pamat?s ?iogas u??oko ant laum?irgio – savo puolimo mal?nsparnio – ir nuskriejo tiesiai ? vabal?. ?iogas ?skrido ? vabal? ir m??is u?vir?. Vabalas ragais nor?jo su?aloti am?r?, bet am?ras buvo gudrus. Jis pa?oko ? ?on?, o vabalo ragai ?strigo supuvusiame kelme. To tu ir nori, tu piktasis klaidas! Nek?skite drugeli?! O drugeliai sukiojosi aplink ?iog? ir ?m? jam d?koti.
"?od?iai su skiemeniu -cha - ra?ykite raide A"

Pavarg?s ?iogas, ??jo ? namus, pa?i?r?jo ? laikrod?, pad?jo puodelius ant stalo. Tiesiog saldainiai n?ra i?d?lioti. Pad?kime ?iogui, sud?kime saldainius ? saldaini? duben?lius (skalbini? segtukais).
Taigi, ?iogas i?g?r? arbatos, i?plov? puodelius, pa?i?r?jo ? laikrod? ir nu?jo miegoti (nuotraukos ant magnetin?s lentos - arbata, puodelis, ?iogas, laikrodis). Taip ?i pasaka baig?si.
Kas pasteb?jo, koks garsas kartojosi mano ?od?iuose?

Vaikai. Garsas Ch.
Logopedas. Pavadinkite ?iuos ?od?ius.
Vaikai. ?iogas, arbata, laikrodis, puodeliai.
Logopedas. K? tu ?inai apie j??
Vaikai. Jis yra priebalsis, visada ?velnus.
Logopedas. Koks ?odis ?ia i?sklaidytas?
Vaikai. Laikrodis, arbata
Logopedas. Kod?l ne ?iogas?
Vaikai. ?odis ?iogas yra ilgas.
Logopedas. U?sira?ykite ?iuos ?od?ius.
Vaikai ant magnetin?s lentos kuria ?od?ius – arbata, laikrodis
Logopedas. Kadangi garsas „Ch“ visada yra ?velnus, ?od?iuose, kuriuose pasitaiko skiemuo „cha“, visada ra?ome raid? „A“, pavyzd?iui, ?od?iuose: tankm?, ?uv?dra, kr?va, debesis. Ir kad j?s tai gerai prisimintum?te, m?s? Pagrindinis veik?jas pasaka si?lo pasidaryti atmintin?: „Cha“ – ra?ykite raide A.
Pamokos santrauka.

Erkesas Rimma Naumovna ,

mokytoja logoped?

Tiumen?s miesto MADOU d / s Nr. 1

Edukacinio komplekso u?duotys:

Edukacin? sritis „K?no kult?ra“:

Sutaupyti teisinga laikysena in ?vairi? tip? veikla;

Atlikite judesius mobiliojo kalbos ?aidimo metu.

Edukacin? sritis „Sveikata“:

Saugoti ir stiprinti vaik? psichin? ir fizin? sveikat?;

Lavinti kv?pavim?, artikuliacij?.

Edukacin? sritis „Socializacija“:

Formuoti geb?jim? parodyti tolerancij? ir geranori?kum? klas?s draugams, ?siklausyti ? j? atsakymus;

Ugdyti k?rybinius geb?jimus;

Ugdykite geb?jim? dirbti kartu.

Edukacinis u?si?mimas „Bendravimas“:

Tobulinti kalb? kaip komunikacijos priemon?;

Formuoti geb?jim? nuosekliai formuluoti atsakymus ? u?duodamus klausimus;

Edukacinis u?si?mimas „Pa?inimas“:

I?ai?kinkite ir ?tvirtinkite vabzd?i? (pavadinim?, i?oriniai ?enklai, strukt?ra, nauda ir ?ala ir kt.);

I?mokite sudaryti sud?tinius ?od?ius, derindami b?dvard?ius su daiktavard?iais pagal lyt? ir skai?i?;

Suformuoti geb?jim? sudaryti ma?ybin? daiktavard?io form?;

Sutvirtinti „antonim?“ s?vok?;

?tvirtinti prielinksni? ON, OVER, UNDER vartojimo geb?jim?;

Formuoti geb?jim? apibendrinti, klasifikuoti;

I?mokite ai?kiai tarti ?od?ius

Ugdykite d?mes?, atmint?.

Edukacin? sritis „Pa?inimas“

Ugdyti geb?jim? kontempliuoti daiktus, rei?kinius, atkreipiant d?mes? ? subtilesn? j? savybi? skirtum?;

Toliau formuoti id?jas apie gamt?;

Ugdyti dom?jim?si mus supan?iu pasauliu, pagarb? gamtai.

Med?iaga:

pristatymas; temos nuotraukos; vabzd?i? modeliai; paveikslas, vaizduojantis piev?; lankelis kv?pavimo pratimams su popieriniais vabzd?iais; kamuolys; nuotaikos kortel?s.

Preliminarus darbas:

Su kai kuriais vaikais mintinai m?sles apie vabzd?ius.

Edukacin? veikla:

a?. Kv?pavimo pratimai su lankeliu (prie jo pritvirtinti popieriniai drugeliai).

II. mokytojas: M?s? pamokos tema ?iandien ... Ir j?s atsp?site m?sles ir su?inokite m?s? pamokos tem?. (4 vaikai kvie?iami mintinai minti m?sles; vaikai sp?ja (?r. pristatym?)

Kokia mergina: Nam? ?eiminink? Ne ?v?ris, ne pauk?tis

Juostoje plona, Skrenda vir? pievos. Kojin?s kaip mezgimo adata.

Did?iul?s akys, glostymas per g?l? - skrenda, r?kia,

Skrenda – ?ir?kia. ( laum?irgis) Jis pasidalins medumi. ( bit?) Jis atsis?da ir tyli. ( uodas)

Skraido vis? dien?

Visiems nusibosta

Ateis naktis

Tada jis sustos. (skristi)

mokytojas: J?s atsp?jote visas m?sles, o dabar atsp?jote, kas bus aptariama ?ios dienos pamokoje?

Tai va, pavasaris ?sib?g?jo ir vabzd?iai pabudo.

Pa?velkite ? nuotraukas ir pasakykite, kuri? vabzd?i? dar ne?vardijome (?r. pristatym?)

mokytojas: Atid?iai apsvarstykite vabzd?ius ir pasakykite, kuo jie pana??s? (Strukt?ra: galva, kr?tin?, pilvas, 6 kojos, akys, ?sai, daugelis turi ?g?lim?). Ir kuo jie skiriasi? (vieni turi sparnus – jie vadinami „skraidan?iais“, kiti neturi – „neskraidan?iais“).

Atkreipkite d?mes?, kad jie turi ?pjovas ant pilvo, tod?l jie buvo vadinami „vabzd?iais“.

Atsp?kite daugiau m?sli? apie vabzd?ius, o nuotraukos ir manekenai jums pad?s:

Ir po sunkia na?ta, ?is gauruotas kaubur?lis, perkeltas g?l?s

Draugas ateina ? pagalb?. Piktas liesas toks, Visi keturi ?iedlapiai.

?mon?s ?ia geri. Dry?uotas smaliukas, nor?jau j? i?pe?ti,

B?doje jis staiga nepaliks Vir? man?s vis? dien? skrenda, Jis plazd?jo ir i?skrido. drugelis)

Be darbo, mano gyvybei, Nuleid?ia snuk?,

Negali gyventi …. ( skruzd?l?) Ir ?gelti nety?ia

? ?ydin?i? g?l? (kaman?)

mokytojas: Kuo naudingi vabzd?iai? Jie apdulkina augalus, bit?s renka nektar? ir gamina med?, skruzd?i? r?g?tis naudojama medicinoje; drugeliai d?iugina savo gro?iu ir yra pauk??i? bei kai kuri? gyv?n? maistas; midijos yra laum?irgi? maistas.

Kas kenkia Vik?rai valgo lapus, o augalai ??va, naikina vaisius; sk?riai naikina pas?lius; kai kurie vabzd?iai yra infekcij? ne?iotojai.

III. Pratimas „Pasakyk vien? ?od?“ (i?silavinimas sud?tiniai ?od?iai, b?dvard?i? sutapimas su daiktavard?iais pagal lyt? ir skai?i?).

Drugelis turi spalvingus sparnus, tod?l jis vadinamas margas.

Laum?irgis turi dideles akis, tod?l jis vadinamas ... ( didel?mis akimis).

Vabalas turi ilgus ?sus, tod?l jis vadinamas ... (ilgi ?sai).

IV. Fizminutka. Kalbos mobilusis ?aidimas „Bit?“ (N. Ni??evojus)

Vakar at?jo pas mus

dry?uota bit?, sulenkite vien? pir?t?, kad gautum?te kiekvieno vabzd?io pavadinim?

O u? jos kaman?, kaman?,

Ir linksma kandis

Du vabalai ir laum?irgis

Kaip ?ibintuv?lio akis pir?tais parodykite du apskritimus ?alia aki?

?m??avo, skraid? b?gioti ratu ant pir?t? galiuk? ir plakti „sparnais“

Jie krito i? nuovargio. Jie s?di ant kilimo.

v. Pratimas „Nes?mon?“. I?klausykite pasi?lymus, pasakykite, kas nevyksta, bet kaip i? tikr?j? tur?t? b?ti. (?i?r?kite pristatym?)

Skruzd? gyvena avilyje. Vabalas renka nektar?. Uodai gaudo muses.

VI.„4-asis papildomas“ (?r. pristatym?)

Boru??l?, ?iogas, skruzd?l?, pel?.

Kreg?d?, ?virblis, drugelis, varna.

Tarakonas, uodas, ?virblis, vabalas.

VII.?aidimas su kamuoliu „Baik sakin?“ (antonimai) (?r. pristatym?)

Gegu??s vabalas didelis, ladybug ...

Mus? turi trumpus sparnus, laum?irgis...

Vabalas turi storus ?sus, drugelis ...

Kaman? turi pla?i? nugar?, uodai ...

VIII. Prielinksni? ON, OVER, UND vartojimas. (?r. pristatym?)

Paveiksl?lyje, kuriame pavaizduota pieva, nurodykite, kur yra vabzd?iai

IX.Rezultatas. Apie k? mes kalb?jome klas?je? Kuo naudingi vabzd?iai? Kaip ?mon?s tur?t? elgtis

Visi sunkiai dirbo! A?i? u? ger? darb?.

Parodykite, kaip jau?iat?s i??j? i? klas?s (vaikai naudoja korteles su simboliais).

Taikymas:

Literat?ra:

  1. Agranovi?ius Z.E. Sezonai.-SPb., Detstvo-Press, 2002 m
  2. Laukin? gamta gyv?n? pasaulyje. – Sankt Peterburgas, Detstvo-Press, 2005 m.
  3. I?tisus metus. Parodom?j? paveiksl? serija su metodin?mis rekomendacijomis.- Sankt Peterburgas, Detstvo-Press, 2005 m.
  4. Nishcheva N.V. Sistema korekcinis darbas in logopedin? grup? vaikams su bendras nei?sivystymas kalba. – Sankt Peterburgas, „Detstvo-Press“, 2003 m
  5. Soboleva A.V. M?sles i?manantis. Socialinis-politinis ?urnalas Asociacija „Humanitaras“, M., 1994 m
  6. Maksakovas A.I., Tumakova G.A. Mokymasis ?aid?iant – M., ?vietimas, 1979 m
  7. Konovalenko V.V., Konovalenko S.V. Individualus-pogrupinis gars? tarimo taisymo darbas. Vadovas logopedams – M., Gnome-Press, 1999 m

Kvie?iame Tiumen?s srities, Jamalo-Nenetso autonominio apygardos ir Hantimansi? autonominio Jugros apygardos ikimokyklinio ugdymo mokytojus paskelbti savo metodin? med?iaga:
- Pedagogin? patirtis, autorin?s programos, mokymo priemon?s, pristatymai pamokoms, elektroniniai ?aidimai;
- Asmeni?kai sukurti u?ra?ai ir scenarijai ?viet?ji?ka veikla, projektai, meistri?kumo kursai (?skaitant vaizdo ?ra??), darbo su ?eimomis ir mokytojais formos.

Kod?l apsimoka skelbti pas mus?