Pamokos pastabos vidurinei grupei tema: Baldai. Kalbos raida. leksikos tema „baldai „I? kur atsirado stalas“

Pamokos „Baldai ir j? paskirtis“ 3-4 met? vaikams santrauka

Tikslas: supa?indinti vaikus su skirting? tip? baldai.
Am?ius: 3-4 metai
Programos u?duotys: nuosekli kalba: mokykite vaikus ai?kiai ir suprantamai reaguoti ?
i?kelti klausimai d?l bald? paskirties;
z.k.r: sustiprinti taisykling? balsi? ir priebalsi? tarim?;
?odynas ir gramatika: i?mokite vartoti daiktavard? kalboje
su bendra prasme – baldai.

?ranga ir med?iagos: ?aisliniai baldai, skai?iavimo lazdel?s, dramblio ?aislas, ki?kio ?aislas;

Pamokos eiga

1. Organizacinis momentas.
Mokytojas: (Skaito A. Kondratjevo eil?ra?t? „Pasveikinimas“)
Labas rytas!
Pauk??iai prad?jo giedoti.
- Geri ?mon?s,
Kelkis i? lovos
Visa tamsa slepiasi kampuose,
Saul? pakilo ir vaik?to per sl?nius

Sveikinu visus ir kvie?iu pasiva?in?ti dvira?iu (Vaikai s?di ant k?d?i? ir imituoja dviratinink? judesius pagal Jekaterinos ir Sergejaus ?eleznov? muzik? „Dviratis“)

Klausytis dainos "Dviratis"
Parsisi?sti dain?)

2. Pagrindin? dalis.

Artikuliacin? gimnastika"Dramblys"
Mokytojas: Vaikinai, pa?i?r?kite, kas mus pasitinka? (Dramblys)
– Kad dramblio nei?g?sdintume, mes irgi pavirsime drambliais.
Imituosiu drambl?
A? sutraukiu l?pas savo kamienu,
Ir dabar a? juos paleid?iu
Ir a? gr??inu j? ? viet? (patraukiu l?pas ? priek?)
Mokytojas: Eikime toliau

Didaktinis ?aidimas „Bald? parduotuv?“
Mokytojas: M?s? dviratis sustojo. Koks ?ia pastatas, u?eikime.
(Ant mokytojo stalo yra l?l?s baldai)
Mokytojas: Vaikinai, tai parduotuv?.
– Pa?i?r?kite ir ?vardinkite, k? jie parduoda ?ioje parduotuv?je. (stalas, k?d? ir kt.)
- ?imtas, k?d?, fotelis, sofa, ar tai? (baldai)
– Atsid?r?me bald? parduotuv?je. IN bald? parduotuv? parduodu ?vairius baldus.
- Kam mums reikia sofos? (gul?ti, miegoti ir pan.)
– Kam skirta spinta?
- Kam mums reikia k?d?s? I?matose? Lova? ir kt.

Pir?t? gimnastika"Baldai"
Mokytojas: Koki? bald? ?ia n?ra? Pa?i?r?k, ant ko s?di? (k?d?).
- Pa?i?r?k, kur pie?tukai ir da?ai? (lentel?)
– ?ie parduotuv?je esantys baldai buvo i?montuoti. Pir?tais parodykime, kaip atrodo stalas ar k?d?
"K?d?" Kojos, atlo?as ir s?dyn? -
?tai j?s? nuostabai k?d? (kairysis delnas yra tiesiai ? vir??, de?inysis delnas, sugniau?tas ? kum?t?, priglaustas prie apatin?s dalies)
"Stalas" Stalas turi keturias kojas,
Dangtis vir?uje yra kaip delnas ( kaire ranka sugniau?tas ? kum?t?, ant jo u?d?tas delnas de?ine ranka)

Didaktinis ?aidimas „Prid?k ?od?“
Mokytojas: Apie baldus galima pasakyti meiliai ir gra?iai. tai tiesa.
stalas - stalas,
k?d? – ..... (auk?ta k?dut?),
sofa - ..... (sofa),
spinta - .....(spinta).

Didaktinis pratimas"Susipa?inkime"
Mokytojas: Vaikinai, pa?i?r?kite, kas ?i?ri i? u? kr?mo? (zuikis).
- Zuiki, nebijok, i?eik. Susipa?ink su vaikinais. Vaikinai, paglostykite zuik?. Pasakykime zuikiui savo vardus, bet sakysime po vien?, kad zuikis suprast? ir kad prisimint? m?s? vardus
(Vaikai perduoda zuik? i? rank? ? rankas ir vadina vardais)
- Pasakyk zuikiui, kur mes buvome. (bald? parduotuv?je)

Didaktinis ?aidimas „Surink i? pagaliuk?“
Bunny: A? niekada netur?jau bald?
Mokytojas: Nesijaudink, zuik, dabar vaikinai surinks tau baldus i? pagaliuk?
„Taburet?“ Jie s?di ant taburet?s prie stalo,
O be jo m?s? namuose nepatogu (trys lazdos: dvi vertikaliai, viena horizontaliai)
"Lova" Pastatysime lovel? miegamajame,
Ir mes ant jo sald?iai miegosime.
(keturios lazdos: dvi vertikaliai, dvi horizontaliai)

3. Pamokos santrauka
Mokytojas: Vaikinai, laikas mums gr??ti namo. Mamos ir t??iai jau m?s? laukia.
- Kur mes buvome ?iandien? (bald? parduotuv?je)
– Kas parduodama bald? parduotuv?je? (baldai)
-Kur nor?tum?te nukeliauti per kit? pamok??

Krupnikova Elena

Bald? detali? ir j? paskirties tyrin?jimas su ma?ais vaikais per didaktinius ?aidimus.

Tikslas:

a) I?mokti taisyklingai pavadinti ?vairius baldus ir j? dalis, patikslinti vaik? ?inias apie baldus ir j? paskirt?, suprasti bendrin? ?od? „Baldai“;

b) lavinti regim?j? d?mes?, regim?j? atmint?, loginis m?stymas, rank? motorika ir judesi? tikslumas.

Med?iagos:

Korteli? rinkinys, vaizduojantis pagrindinius baldus (k?d?, taburet?, stalas, fotelis, lova, sofa, drabu?i? spinta) ir kortel?, vaizduojanti l?l?;

rinkinys geometrines fig?ras(sta?iakampiai, kubeliai);

Ma?i ?aislai, skirti ?aisti su pastatu.

Pamokos eiga:

Mokytojas: Sveiki vaikai! Pad?kime lokiui pastatyti jam nam?. Kas tur?t? b?ti namuose?

Vaikai: Baldai

Mokytojas: Kokius baldus ?inote?

Vaik? atsakymai

Mokytojas: Gerai, dabar atsp?k m?sl?:

Visur rasite ?? objekt?,

Dirbk, atsipalaiduok

Patogesnis nei ant taburet?s

Kaip tu gali ne?inoti jo pavadinimo!

?i?r?k, ?is daiktas turi

Yra atlo?as, kojos ir s?dyn?.

Ir a? laukiu j?s? atsakymo:

Apie k? mano eil?ra?tis? (k?d?)

Vaik? atsakymai

Mokytojas: Puiku, gerai padaryta! Dabar si?lau apsvarstyti kitus baldus.

Paveiksl?li?, kuriuose pavaizduoti baldai, iliustracija kartu su detali? paai?kinimu (nugara, kojos, s?dyn? ir kt.). Toliau vaik? pra?oma rasti k? nors bendro, pavyzd?iui, tarp k?d?s ir stalo (koj?) ir pan.

Mokytojas: Na, dabar j?s ?inote, koki? bald? reikia me?kiui! Ir a? si?lau jums pastatyti jam sof? i? kubeli?.

Sofos konstravimas i? kubeli? ir ?aidimas su pastatu.

Mokytojas: Mishka sako a?i? ir nori su tavimi ?okti (vaikai atsitiktinai juda pagal linksm? muzik?).

Mokytojas: Vaikinai, baldus lokiui pastat?me i? kubeli?, bet stal? ir k?d? galite pasidaryti i? m?s? deln?.

?aid?iamas pir?t? ?aidimas:

"Kojos, nugara ir s?dyn? -

Steb?tina, ?tai jums k?d?.

Stalas turi keturias kojeles.

Vir?uje esantis dangtelis yra kaip delnas“ (vaikai keturis pir?tus (i?skyrus nyk?t?) padeda ant stalo, kaip k?d?s kojas, deln? lygiagre?iai stalo pavir?iui).

Mokytojas: Dabar, vaikinai, pa?i?r?kite ? nuotraukas ir suraskite, kas ?ia nereikalinga?

Atlikta didaktinis ?aidimas– Ketvirtasis keistas. Si?lomas paveiksl? rinkinys, kuriame pavaizduoti baldai (stalas, k?d?, sofa) ir paveikslas, vaizduojantis l?l? (?aisl?).

Vaik? atsakymai.

Mokytojas: Teisingai! I?siai?kinkime: k?d?, stalas ir sofa yra baldai. O l?l? yra ?aislas. Ka?kaip m?s? me?kiukas visi?kai atsibodo nuo?alyje, pa?aiskime su juo sl?pyni?!

Didaktinis ?aidimas „Kur slepiasi lokys? (Vaikai, mokytojo nurodymu, turi rasti me?kiuk? po k?de, ant stalo, u? krep?io)

Mokytojas: Puiku, vaikai! ?iandien su?inojome, kas yra baldai ir pad?jome lokiui ?rengti namus.

Publikacijos ?ia tema:

"A?tuonkojai". Pamoka ma?iems vaikams Tikslai: Praktikuokite siu?eto paveiksl? i? dali?. Lavinti smulki?j? pir?t? motorik?, rank? judesi? koordinacij?, atkaklum?.

Individuali pamoka su autistu vaiku pa?inti j? supan?iu pasauliu leksine tema „Indai. Baldai" Tikslai ir u?daviniai: -formavimas psichologinis kontaktas, bendr? veikl? metu patiriant teigiamas emocijas. - jutimo formavimas.

Integruota kalbos ugdymo pamoka ma?iems vaikams „Dovana“ Integruota kalbos ugdymo pamoka vaikams ankstyvas am?ius: „Dovana“ Tikslas: - formuoti draugi?k? po?i?r? ? kitus.

Vystymo u?si?mimai vyksta kartu su mama. Mamos yra visavert?s valytojos ugdymo procesas. Kiekvien? pamok? sudaro:

?aidimo pamokos ankstyvojo am?iaus grup?je santrauka tema „Grybai e?iukui“ med?iaga ?aidim? veikla skirtas matematiniams geb?jimams lavinti.

Tikslas: sukurti vaikams teigiam? emocin? nuotaik?. Tikslai: stimuliuoti kalbos raida, lavinti smulki?j? rank? motorik?, lavinti.

OOD santrauka tema “ Boru??l?“ Edukacin?s veiklos tikslas – supa?indinti vaikus su juos supan?iu pasauliu. Tikslai: 1. Vystomasis: Socialinis ir komunikacinis.

Olesija Ponomarenko
Pamokos u?ra?ai "Baldai"

Programos u?duotys:

Atpa?inti ir pl?sti vaik? ?inias apie skirtingas baldai; med?iaga, i? kurios jis pagamintas; apmu?alai: audinys, oda; kilm?s istorijos baldai, j? naudoja ?mon?s.

Supa?indinti su gamyboje dalyvaujan?i? ?moni? profesijomis baldai: medkirtys, stalius, dailid?s, dailininkas-konstruktorius, surink?jas.

Ugdykite geb?jim? lyginti, rasti pana?um? ir skirtum? po?ymius, nustatyti prie?asties ir pasekm?s ry?ius tarp objekt? ir med?iag?, apibendrinti ir daryti i?vadas.

I?pl?skite savo ?odyn? naujais ?od?iais.

?odynas: medkirtys, medienos ve??jas, dizaineris, stalius, surink?jas, dailid?, apmu?alai, audinys, rinkti, paruo?ti, bald? gamykla, stalvir?is, porankiai.

Med?iaga: ?vairi? iliustracij? baldai, profesijos, med?iag?: akmuo, medis, odos gabalai, audinys, gua?as, vanduo, ?epetys, skudurai; ?rankiai: plaktukas, vinys, pj?klas, plok?tuma; nat?ralus ir l?l? baldai

Pamokos eiga

Aukl?tojas: Vaikinai, be ko ?mogui sunku gyventi bute?

?iandien kalb?sime apie baldai. Kuri? ?inomi baldai? Kam jis skirtas? baldai? Ar visada buvo ?mon?s turi bald??

Mokytojo pasakojimas, demonstravimas iliustracijos:

Aukl?tojas: Seniai, kai nebuvo nei kaim?, nei miest?, ?mon?s gyveno urvuose. Kad i?vengt? lietaus ir ?al?io, jie kurst? lau?us ir ?ild?si prie lau?o. Kaip manote, ant ko ?mon?s atsipalaidavo?

Vaikai: Ant grind?, ant ?em?s, ant akmen?

Aukl?tojas: ?sivaizduokite, kad dabar esate oloje, pavargote ir apsispr?skite atsipalaiduoti: atsis?skite, atsigulkite taip, kaip jums patogu. kaip tu jautiesi?

Vaikai: Sunku gul?ti ant grind?, kojos pavargsta nuo prit?pimo, nepatogi nugara.

Aukl?tojas: Taigi senov?s ?mon?ms buvo nepatogu, grindys ?lapios, ?altos, kietos, akmenys a?tr?s. Kas atsitiks, jei ilgai gul?site ?altoje vietoje?

Vaikai: Galite su?alti, per?alti, susirgti.

Aukl?tojas: Ir tada vien? dien? med?iotojai, gr??? su grobiu, atsis?do pails?ti nuvirt?s medis. ?sivaizduokite, kad esate mi?ke, s?dite ant med?io. Patogus? Geriau nei ?em?je?

Vaikai: Geriau, nes medis n?ra dr?gnas, ne?altas, bet vis tiek nepatogus, medis si?buoja, rieda, galima sodinti skeveldr?.

Aukl?tojas: Tada vyras prad?jo galvoti, i? ko jis tur?t? pasidaryti baldai? Aplink urv? buvo tik akmenys ir mediena. Si?lau ap?i?r?ti akmenis ir medien? (paliesti, u?sid?ti ant skruosto, pauostyti, pjauti, ?kalti vin?, planuoti).

Vaikai: Akmenys ?alti, sunk?s, a?tr?s, ?iurk?t?s, stipr?s. Vinys lenkia, nekala, nepjauna. Mediena maloni liesti, ?ilta, tvirta, galima planuoti ir ji taps lygi, ? j? gerai ?kalsi vin?, galima i?gr??ti skyles.

I?vada: ?mogus pasirinko gaminti mediniai baldai, nes malonus liesti ir lengvai apdorojamas.

Aukl?tojas: Ar ?inote, ?mon?s, kokios profesijos dalyvauja gamyboje baldai?

Dizaineris sugalvoja baldai, daro br??inius. Medkir?iai ruo?ia r?stus gamybai baldai, ?jungta baldai gamykloje staliai ir staliai i?pjauna detales, jas klijuoja, surink?jai baldai pad?ti efektyviai ir greitai surinkti dideli? gabarit? daiktus baldai.

Pir?t? gimnastika "Daugelis baldai bute» :

Vienas, du, trys keturi (vaikai sulenkia pir?tus, pradedant nuo nyk??io, ant abiej? rank?,

Daugelis baldai bute(vaikai sugniau?ia ir atgniau?ia kum??ius).

Ir mes ?d?sime puodel? ? spintel?.

Kad j?s? kojos pails?t?,

Pas?d?kime ant k?d?s kur? laik?.

Ir kai mes kietai miegojome,

Mes gul?jome ant lovos.

Ir tada a? ir kat?

S?d?jome prie stalo.

Kartu g?r?me arbat? ir uogien? (vaikai pakaitomis ploja rankomis).

Daugelis baldai bute.

Organizacinis momentas: "Pasakyk ?od?".

Kostja ??jo ? kambar?

Ir supilkite sultis... (ant stalo).

Katya i??m? ?iraf?,

Kamuolys ir nyk?tukas... (i? spintos).

Ivano nauja knyga

Paimkime... (i? po sofos).

Jei Mi?a nori miego,

Jis guli... (ant lovos).

Kad pails?t? kojos

Pas?d?siu kur? laik?... (ant k?d?s).

Pratimai "Pasakyk prie?ingai":

Spinta auk?ta, o naktinis staliukas... ?emas.

Spinta didel?, bet naktinis staliukas... ma?as.

Sofa mink?ta, bet taburet?... kieta, kieta.

K?d? mink?ta, o stalas... kietas, kietas.

Naktinis staliukas ?emas, o spinta... auk?ta.

Naktinis staliukas ma?as, bet spinta... didel?.

Taburet? kieta, bet sofa... mink?ta.

Stalas kietas, o k?d?... mink?ta.

Pratimai „Paskambink man maloniai“:

Stalas - stalas, k?d? - k?d?, lentyna - lentyna, spinta - spinta, lova - lovel?, k?d? - fotelis, sofa - sofa, komoda - komoda, naktinis staliukas - naktinis staliukas;

Stalai - stalai, k?d?s - k?d?s, lentynos - lentynos, spintos - spintos, lovos - lovel?s, sofos - sofos, komodos - komodos, naktiniai staleliai - naktiniai staleliai.

Pratimai — Kur??:

Stalas i? med?io – koks jis? (Stalas pagamintas i? med?io rei?kia, kad jis yra medinis.)

K?d? i? plastiko – kokia ji? (I? plastiko pagaminta k?d? rei?kia, kad ji yra plastikin?.)

K?d? i? ?iaud? – kokia ji? (I? ?iaud? pagaminta k?d? rei?kia, kad ji pagaminta i? ?iaud?.)

Odin? sofa – kokia ji? (Sofa pagaminta i? odos – tai rei?kia, kad ji yra odin?.)

Taburet?s kojel?s pagamintos i? gele?ies – tai kas jos? (Taburet?s kojel?s pagamintos i? gele?ies – tai rei?kia, kad jos yra gele?in?s.)

Spintel?s durys pagamintos i? stiklo – kas tai? (Spint? durys pagamintos i? stiklo – tai rei?kia, kad jos yra stiklin?s.)

Pratimai „Pasakyk man, kam ?is daiktas skirtas baldai:

Valgomojo stalas U? k?? (pietums)

Kam skirtas kavos staliukas? (?urnalams)

Kam skirtas ra?omasis stalas? (ra?ymui)

Kam skirtas kompiuterio stalas? (kompiuteriui)

Kam skirta knyg? spinta? (knygoms)

Kam skirta spinta? (indams)

Kam skirta drabu?i? spinta? (d?l drabu?i?)

Kam skirta bat? spintel?? (d?l bat?)

Kam skirta patalyn?s spintel?? (d?l lino)

9. Pratimas "Pasakyk tai vienu ?od?iu":

Vakarien?s stalas – koks? (valgyti)

Stalas ?urnalams – koks? (?urnalas)

Prie kokio stalo jie ra?o? (ra?ymas)

Kompiuterio stalas – koks? (kompiuteris)

Knyg? spinta – kokia? (knyga)

Spinta - kuri? (indai)

Spinta – kokia? (suknele)

Bat? spintel? – kokia? (batas)

Linin? spinta – kokia? (linas)

10. Pratimas „Kam ?is daiktas skirtas? baldai:

Tai knyg? lentyna. Knyg? lentyna biurui.

Tai lova. Lova miegamajam.

Tai sofa. Sofa svetainei.

Tai yra Kinijos lentyna. Virtuv?s reikmen? lentyna.

Tai drabu?i? spinta. Drabu?i? spinta miegamajam.

Tai ?vedi?kas stalas. Bufetas virtuvei.

Tai piet? stalas. Valgomojo stalas virtuvei (skirta svetainei).

Tai taburet?. Taburet? virtuvei.

Tai k?d?. Svetain?s k?d? (biurui).

Aukl?tojas: Vaikinai, apie k? mes ?iandien kalb?jome? K? naujo i?mokote?

Kuri? baldai ar rinktum?t?s savo butui? Kod?l?

Publikacijos ?ia tema:

„Baldai pasak? gyventojams“ Tikslas: Ugdyti dom?jim?si konstruktyvia veikla Tikslai: 1. I?mokti projektuoti pagal schemas 2. Forma.

Tikslas: Paai?kinti ir suaktyvinti ?odyn? tema „Baldai“. Ugdymo tikslai: i?ai?kinti vaik? supratim? apie baldus ir savo.

Tikslas: didinti ?odyno apimt?, ?tvirtinti ?od?i? darybos ?g?d?ius, lavinti ri?li? kalb?. Pamokos eiga: 1. ?vadas ? ?aidimo situacij?.

Pamokos santrauka „Nauji baldai Tanjos l?li? kambariui“ (pirmoji jaunesnioji grup?) Programos tikslai: 1. Toliau supa?indinti vaikus su artimiausioje aplinkoje esan?iais objektais ir j? funkcijomis. 2. I?pl?sti vaik? supratim? apie.

"Baldai". Pamokos apie elementari? matematini? s?vok? formavim? parengiamojoje grup?je santrauka U?daviniai: - ugdyti geb?jim? sudaryti aibes pagal duotus pagrindus, matyti aibi? komponentus; - sustiprinti geb?jim? ?diegti.

Tikslas: - ?tvirtinti id?jas apie baldus, j? paskirt?, tipus ir dalis; -ugdyti login? m?stym?, regim?j? d?mes?, kalbos klaus?;

"Baldai". GCD apie kognityvin? vystym?si santrauka („Mus supantis pasaulis“) Baldai. Tikslai: Susisteminti vaik? ?inias apie baldus. Tikslai: Supa?indinti vaikus su bald? istorija.

Tikslas: praturtinimas ?odyn? vaikams leksine tema „Baldai“. Tikslai: - atnaujinti id?jas apie baldus ir j? paskirt?;

Ugdymo sri?i? integravimas: „Pa?inimas“, „Bendravimas“. Tikslai: formuoti vaik? supratim? apie bald? r??is; konsoliduoti ir suaktyvinti.

Pamokos planas skirtas pa?inimo raida(susipa?inimas su supan?iu pasauliu) 3-4 met? vaikams tema „Objektai aplink mus „Baldai““.

Vaizd? biblioteka:

?aidim? edukaciniai u?si?mimai vyresniems ikimokyklinukams. TEMA: Baldai

TIKSLAI:
1. I?mokti atpa?inti prie?d?linius veiksma?od?ius kalbos sraute, prakti?kai juos vartoti kalboje.
2. I?mokite atsiminti ir vadovautis sud?tingomis instrukcijomis su prie?d?liniais veiksma?od?iais.
3. T?sti dialogin?s kalbos formavimo darbus.
4. Pl?sti vaik? ?odyn? ?ia tema.
?RANGA: temos nuotraukos ta tema; nuotraukos "prieangis", svetain?“, „virtuv?“, „miegamasis“.
KLAS?S EIGA:
I. Organizacinis momentas.
Vaikai prieina prie stalo, ant kurio yra paveiksl?liai, kuriuose pavaizduoti baldai, ir paeiliui juos ?vardija.
– Kaip vienu ?od?iu galima pavadinti ?iuos objektus?
– Kam skirti baldai?
-Kur ji stovi? (name, bute).
Jie eina ? savo vietas.
II. ?ini? atnaujinimas.
– Kvie?iu apsilankyti. A? atidarau duris ir tu atsiduri kur? (prieangio nuotrauka).

- Koridoriuje.
– Kokius baldus ?ia matome?
- Kabykla, naktinis staliukas.

Eikite ? virtuv? (virtuv?s nuotrauka). Kokie ten baldai?


- Kvie?iu ? kambar? (patalpos nuotrauka). Kokius baldus ?ia matome?


- Koki? sof?? Kokia k?d?? ir tt
- Dabar eikime ? miegam?j? (miegamojo nuotrauka).


– Kokius baldus ?ia matome?
Rezultatas:
- Pavadinkite baldus, ant kuri? galite s?d?ti. O kaip miegas? Kam skirtas stalas? Kiek jis turi koj?? Kokie baldai yra m?s? grup?je? Biuras?
III. Gramatin?s kategorijos. Prie?d?lio veiksma?od?iai.
1. ?sid?m?ti, kalb?ti ir vykdyti sud?tingas instrukcijas su prie?d?liniais veiksma?od?iais.
a) Eikite prie stalo, apeikite stal?, pasitraukite nuo stalo dur? link.
b) I?eik ? miegam?j?, eik ? lov? ir eik ? grup?.
c) Atsine?kite laistytuv? i? gamtos kampelio, atne?kite ant stalo, nune?kite ant palang?s.
d) Perkelkite laistytuv? nuo palang?s ant stalo, i?imkite i? grup?s, nune?kite ? gamtos kampel?.
2. ?aidimas „Prie?ingai“(prie?d?lini? veiksma?od?i? transformacija pagal ?ablon?):
- ?eiti ? kambar? - i?eiti i? kambario;
- atidaryk duris -...
- ateik prie stalo - ...,
- atvykti ? sve?ius - ...,
- va?iuokite iki vart? - ...,
- atne?kite ?aisl? - … .
3. ?aidimas „Pamesti ?od?iai“(baigiant sakinius su prie?d?liniais veiksma?od?iais pagal siu?etus).
- Romas ? namus... (?eina).
- Romas ? namus... (prieina).
- Romas i?eina i? nam?... (i?eina).


- Romas ?pila vandens ? stiklin?... (pila).
- Romas nuo stiklin?s iki stiklin?s vandens... (perpildo).


4. ?aidimas „I?taisyk klaid?“(?tvirtinantis prie?d?lini? veiksma?od?i? supratim?).
– Vaikai g?lyne lieja g?les.
- Mama pila sriub? ? l?k?t?.
- Vir?jai u?pila pada?u.
- Vanya pila vanden? i? laistytuvo.
- Tanya ?pila vandens ? stiklin?.
IV. Pamokos santrauka.
– Apie k? ?iandien kalb?jome?
– Kam reikalingi baldai?

Tiesioginio ugdymo santrauka

veikla

Edukacin? sritis"Pa?inimas"

Skyrius "Formavimas" pilnas vaizdas ramyb?"

Tema: "Baldai"

Vidurin? grup? speciali?j? poreiki? vaikams.

Pareng? mokytoja:

Loginova Liudmila Vasiljevna

Syktyvkaras, 2014 m

Tema:"Baldai".

?vietimo sri?i? integracija: OO „Bendravimas“ skyriai: „?odyno formavimas“, „Skambu?io kult?ra“.

Vaik? u?si?mim? r??ys:?aidimai, komunikacinis, pa?intinis-tyrimas, motorinis.

Tikslas: supa?indinti vaikus su artimiausios aplinkos objektais: baldais, j? funkcine paskirtimi.

U?duotys:

NVO „Pa?inimas“: skyrius „Holistinio pasaulio vaizdo formavimas“

edukacinis:

Suteikite id?j? apie pagrindinius baldus: stal?, k?d?, lov?, drabu?i? spint?, sof?;

Supa?indinkite vaikus su bald? dalimis: kojel?mis, s?dyne, atlo?u, durimis, rankenomis, sienomis, lentynomis;

Suteikite id?j? apie med?iag?, i? kurios pagaminti baldai;

Suformuoti apibendrinan?i? „baldo“ samprat?, pagr?st? esmini? savybi? identifikavimu;

Korekcinis ir vystomasis:

Aktyvaus ?odyno bald? tema pl?tojimas;

Ugdykite nuosekli? kalb?.

edukacinis:

    ugdyti r?pesting? po?i?r? ? artimiausios aplinkos objektus.

OO „Bendravimas“ skyrius „?odyno formavimas“:

Intensyviau vartoti kalboje artimiausioje aplinkoje esan?i? objekt? pavadinimus;

Stiprinti vaik? geb?jim? formuoti ma?ybinius ?od?ius - miela forma daiktavard?iai;

Stiprinti vaik? geb?jim? atsakyti ? klausimus visais sakiniais.

Skyrius „Garsi kalbos kult?ra“: Sustiprinkite taisykling? balsi? ir priebalsi? tarim?.

Preliminarus darbas: HRE „Parduotuv?“ (grojo).

Demonstracin? med?iaga: daikt? l?li? baldai:stalas, k?d?, lova, spinta, sofa; objekt? nuotraukos su bald? atvaizdais; l?l?, l?li? namelis(su atvira siena).

GCD etapai:

    ?vadin? dalis: Organizacinis momentas.

Vaikai s?di ant k?d?i? puslankiu.

Mokytojas. Vaikinai, ?iandien ? m?s? pamok? at?jo l?l? Tanya. Ji turi nauj? but?, bet bald? dar n?ra. L?l? Tanya pra?o pad?ti jai pasirinkti reikalingus baldus. Eikime su jumis ? „bald? parduotuv?“ ir pa?i?r?kime, kas yra baldai, kokie jie yra ir kam jie reikalingi. Ar esate pasireng?s eiti ? „parduotuv?“ ir pad?ti l?lei Tanya?

Vaikai. Taip!

Mokytojas. Tada u?merkiame visas akis ir sakome ?iuos ?od?ius:

Vienas, du, trys,

Atvykome ? parduotuv?!

    Pagrindin? dalis.

Mokytojas. Taip atsid?r?me bald? parduotuv?je! Pa?i?r?kime, koki? bald? turime ?ia! Atsp?k m?sl?:

Galite s?d?ti ant jo

Kai pakviet? tave prie stalo valgyti.

Mokytojas. Kas tai yra? (jei vaikams sunku, mokytojas klausia susijusius klausimus, rodo ? atitinkam? objekt?).

Vaikai. Tai k?d?.

Mokytojas. Pa?i?r?kite, i? koki? dali? susideda k?d?. K?d? turi kojeles. Kiek koj? turi k?d??

Vaikai.(Skai?iavimas) Keturios kojos.

Mokytojas. K?d? stovi ant koj?. K?d? turi s?dyn?. Kiek viet? turi k?d??

Vaikai. Viena s?dyn?.

Mokytojas.?mon?s s?di ant s?dyn?s. (Mokytojas atkreipia vaik? d?mes? ? ?od?i? „s?dima“ ir „s?di“ s?skambius.) K?d? turi atlo??. Kiek atlo?u turi k?d??

Vaikai. Vienas atgal.

Mokytojas. K?d?s atlo?as reikalingas nugarai pails?ti. (Mokytojas atkreipia vaik? d?mes? ? ?od?i? „atgal“ ir „atgal“ s?skambius).

Mokytojas. Atsp?k ?? element?:

Po stogu – keturios kojos

O ant stogo – sriuba ir ?auk?tai

Mokytojas. Kas tai yra?

Vaikai. Tai yra lentel?.

Mokytojas. Pa?i?r?kite, i? koki? dali? susideda lentel?! Stalas taip pat turi kojas, kaip ir k?d?. Kiek koj? turi stalas, ar galite suskai?iuoti?

Vaikai.(Mokytojas rodo rodykle, o vaikai skai?iuoja) Keturios kojos.

Mokytojas. Teisingai! Stalas stovi ant koj?. Stalas turi stalvir??. Kiek stalvir?i? turi stalas?

Vaikai. Vienas.

Mokytojas. Kam skirtas stalas, vaikinai?

Vaikai. Valgyti prie stalo, mokytis, skaityti.

Mokytojas. (Padeda, jei vaikams sunku atsakyti ? klausim? apie baldo paskirt?; i?taiso klaidas, kai neteisingai vartoja prielinksnius: „prie stalo“).

Mokytojas. Klausykite ?ios m?sl?s:

Jis stovi kampe prie sienos

O, jis atrodo did?iulis

Bet jis visai nebaud?iamas

Mama jame laiko daiktus.

Vaikai. Tai yra spinta.

Mokytojas. Pa?velkite ? dalis, i? kuri? susideda spinta! Spintoje yra sienos, lentynos, durys ir rankenos. Kiek sien? yra spinta? (Skai?iuokite kartu).

Vaikai. Trys sienos.

Mokytojas. Kiek dur??

Vaikai. Dvi durys.

Mokytojas. Kur yra spintel?s rankenos?

Vaikai. Ant dur?. (Mokytojas pataiso, jei vaikai netaisyklingai taria).

Mokytojas. Spintel? u?daroma i? vis? pusi?: i? apa?ios ir i? vir?aus. Kam skirta spinta?

Vaikai. Ten pad?ti drabu?ius ir patalyn?.

Mokytojas. (Padeda, jei vaikams sunku atsakyti ? klausim? apie baldo paskirt?; i?taiso klaidas, kai neteisingai vartoja prielinksnius: „? spint?“, „?sid?ti ? spint?“). Klausykite ?ios m?sl?s:

Naktimis manyje vaikinai

Iki tol jie sald?iai u?migs,

Kad nenoriu keltis

Koks a? dalykas...(lova)

Mokytojas. Pa?i?r?kite, i? koki? dali? susideda lova! Lova taip pat turi kojas ir atlo??. Kiek galv?gali? turi lova?

Vaikai. (Skai?iavimas) Du.

Mokytojas. Kiek koj??

Vaikai.(Skai?iavimas) Keturi.

Mokytojas. Kod?l mums reikia lovos?

Vaikai. Miegoti.

Mokytojas. Tai va, miegame ant lovos, tad ji mink?ta, kad gal?tume patogiai miegoti.

Mokytojas. Kas tai yra?

Man patogu, labai mink?ta,

Jums nesunku atsp?ti -

Myli mo?iut?s ir an?kai

S?di ir guli

Vaikai. Ar tai sofa?

Mokytojas. Sofa, kaip ir k?d?, turi s?dyn? ir atlo??, tik jie pailgi. Taip pat yra kojos. Suskai?iuokite, kiek sofos koj? turi.

Vaikai.(Skai?iuoti) keturi.

Mokytojas. Kod?l mums reikia sofos?

Vaikai. Sofa reikalinga atsipalaiduoti, s?d?ti ar gul?ti prie?ais televizori?.

Mokytojas. Tiesa, sofa mink?ta, kaip ir lova, tod?l tokie baldai ir vadinami „mink?tais“.

Mokytojas. Visi ?ie daiktai gali b?ti vadinami vienu ?od?iu - „baldai“. Baldai daugiausia gaminami i? med?io – medinio. L?li? baldai da?nai gaminami i? plastiko – plastikiniai baldai. (Mokytojas pra?o pakartoti naujus ?od?ius).

Vaikai su mokytoja i?renka l?lei baldus, „nusiperka“ vien? l?l?s bald? ir „gr??ta“ ? dar?el?.

Mokytojas. Dabar, norint gr??ti ? dar?el?, reikia v?l u?merkti akis ir pasakyti:

Vienas, du, trys,

Atvykome ? dar?el?.

Pad?kime l?lei Tanya sutvarkyti joje esan?ius baldus naujas butas. (Vaikai baldus i?d?sto po vien?.) K? tu ?d?jai?

Vaikai. Lentel?.

Mokytojas. Kur pad?jai stal??

Vaikai. Bute (ir taip toliau, kiekvienas i? vaik? pasideda vieno tipo baldus ir ?vardija, kur juos deda).

Mokytojas. ?ia, Tanya, vaikai sutvark? nauji baldai? tavo but?! L?l? Tanya labai d?iaugiasi, kad jai pad?jote, ir ji nori su jumis ?aisti ?aidim? Baldai.

Fizinis lavinimas „Baldai“

Vienas, du, trys,

vienas, du, trys,

(vaikai vaik?to)

Kabinetas auk?tas – ?i?r?k!

(pakelk rankas auk?tai)

Vienas, du, trys, keturi,

Vienas, du, trys, keturi,

(Vaikai vaik?to)

Bute turime k?d?i?.

(prit?pimai – spyruokl?s)

Yra stalai, lovos -

(rankos i?tiestos prie?ais save, delnai ?emyn,

pasilenkite ? priek? i?tiestomis rankomis)

M?s? baldai yra tvarkingi!

(rankomis padarykite didel? rat? prie?ais save).

Vaikai s?di ant k?d?i? puslankiu prie?ais molbert?. Ant molberto mokytojas paeiliui d?lioja paveiksl?lius su bald? atvaizdais ir pra?o kiekvieno vaiko pakartoti vard?.

Mokytojas. Dabar pa?aiskime ?aidim? „Pavadink maloniai“! Sakau k?d?, o tu? (Mokytojas rodo ? paveiksl?l?).

Vaikai. Auk?ta k?dut?.

Mokytojas. Lentel?.

Vaikai. Lentel?.

Mokytojas. Spinta.

Vaikai. Spintel?.

Mokytojas. Lova.

Vaikai. Vaiki?ka lovel?.

Mokytojas. Sofa.

Vaikai. Sofa.

Mokytojas stengiasi pasiekti teisingas tarimas?od?ius

    Paskutin? dalis.

Mokytojas. K? naujo su?inojai ?iandien? (Su kokiais objektais susipa?inote?)

Vaikai. K?d?, lova, stalas, sofa, spinta.

Mokytojas. Kaip visi ?ie objektai vadinami vienu ?od?iu?

Vaikai. Baldai.

Mokytojas. Teisingai. Kam skirti baldai?

Vaikai. S?d?ti reikalinga k?d?. Stalo reikia valgyti, mokytis ir skaityti. Sofa reikalinga s?d?ti ar gul?ti ir atsipalaiduoti. Miegoti reikalinga lova. Drabu?iams laikyti reikalinga spinta. (Jei sunku, padeda mokytojas).

Mokytojas.(Apibendrina vaik? ?inias) Baldai reikalingi patogumui ir tvarkai. I? ko gaminami baldai? (Padeda i?kilus sunkumams).

Vaikai. I? med?io - mediniai baldai, i? plastiko – plastiko.

Mokytojas. Ar manote, kad baldai tur?t? b?ti pri?i?rimi?

Vaikai. Taip (mes ne?inome).

Mokytojas. Pasirodo, baldus taip pat reikia pri?i?r?ti: i?plauti, nu?luostyti. Negalite jo sulau?yti ar pie?ti. Jei baldus elgsit?s atsargiai ir atsargiai, jie tarnaus labai ilgai (ilgai bus kaip nauji).

L?lei Tanyai patiko ?aisti su tavimi, ji pad?koja ir sako: „sudie!

Vaikai. Viso gero.

Mokytojas. Tuo pamoka baigiama. Visi padar? ger? darb?, puik?s vaikinai!

Naudota literat?ra:

    Gromova O. E., Solomatina G. N. Leksin?s temos apie 4–5 met? vaik? kalbos raid?: Metodinis vadovas. – M.: TC Sfera, 2008. – 128 p.

    Mironova S. A. Ikimokyklinio am?iaus vaik? kalbos raida logopediniai u?si?mimai. – M.: I?silavinimas, 1991. – 208 p.

    Nuo gimimo iki mokyklos. Ikimokyklinio ugdymo bendroji ugdymo programa / Red. NE. Veraksy, T. S. Komarova, M. A. Vasiljeva. – M.: Mozaika – Sintez?, 2013. – 336 p.

    Interneto i?tekliai (bald? nuotraukos)