U?si?mimas, kas yra vabzd?iai parengiamojoje grup?je. Pamoka apie pa?intin? vystym?si parengiamojoje grup?je „M?s? pa??stami – vabzd?iai

Pamokos tikslas:

- supa?indinti mokinius su vabzd?i? ?enklais.

Pamokos tikslai:

Forma vaikams bendra id?ja apie vabzd?ius skiriamieji ?enklai;

- naudoti mokym? diferencijavim? ir individualizavim?;

- ugdyti pagarb? aplinkai;

- vystytis k?rybin? vaizduot? studentai.

?ranga:

Interaktyvi lenta, multimedijos pristatymas „Vabzd?iai“, paveiksl?liai, kuriuose vaizduojami vabzd?iai: bit?, drugelis, vabalas, ?iogas, laum?irgis, boru??l?; ?e?i apskritimai Ruda spalva, penki ?ali, penki m?lyni; aplikacij? rinkiniai (juodo popieriaus apskritimas, du raudono ir balto popieriaus puslankiai, ?e?i ma?i juodi apskritimai, ?alio kartono lapas, ?irkl?s, klijai, spalvotas popierius, juodas ?ymeklis).

Pamokos planas:

  1. Organizacinis momentas (1 min.)
  2. ?vadinis pokalbis (4-5 min.). „??jimas“ ? pamokos tem?.
  3. Pamokos temos atskleidimas. (10–12 min.)
  4. Darbas su vadov?liu (7-8 min.)
  5. Programos vykdymas (8-10 min.)
  6. Pamokos santrauka (2 min.)

K?no kult?ros u?si?mimams pamokos metu skiriamos 2-3 minut?s.

Per u?si?mimus.

1. Organizacinis momentas.

Ilgai lauktas skambutis

Pamoka prasideda.

Vaikinai, sveiki! S?d?kite ramiai savo vietose.

2. ?vadinis pokalbis.

– Mieli vaikinai, koks dabar met? laikas (ruduo), o visai neseniai buvo... (vaik? atsakymai – vasara). (1 SKAIDR?)?sivaizduokite, kad vasara. ?vie?ia ry?ki saul?. Ir atsid?r?me ant ?alios pievel?s. B?tent ?ia m?s? u?dav? Ant Question. ?ia gyvena jo draugai.

"Bet kas jie tokie?" Atsp?k!

– ?iuo metu ?ia labai smagu. Kiek bi?i? skraido prie ?ydin?i? ?oli? (2 SKAIDR?). Kvepia medumi. Vir? g?li? skraido drugeliai (3 SKAIDR?), kaman?s d?zgia (4 SKAIDR?), vabalai (5 SKAIDR?), ?ol?je ?iulba ?iogai (6 SKAIDR?).

Kas gali ?vardyti Klausimo skruzd?l?s draugus? (Vaik? atsakymai yra bit?s, drugeliai, kaman?s, vabalai, ?iogai, laum?irgiai.)

Kokiu ?od?iu galime juos pavadinti? (Vabzd?iai.)

– Kas atsp?jo, apie k? ?iandien kalb?sime pamokoje? (Apie vabzd?ius.)

- Kaip kitaip galime pavadinti Skruzd?l?? (Vabzdys.)

- Atsp?k m?sl?. Apie kok? vabzd? tu ?ia kalbi?

Vir? g?l?s plev?suoja, ?oka,

Mojuoja ra?tuota v?duokle.

(Drugelis)

?sivaizduokime, kad esame gra??s drugeliai (vaikai atsistoja).

Fizkultminutka.

G?l? miegojo (vaikai atsis?do))

Ir staiga pabudau! (atsikelti, pasitempti)

A? nebenor?jau miego! (papurt galv?)

Nusi?ypsojo, nustebo (mojavo rankomis)

Pakilo ir i?skrido! (pasisukite ir ramiai atsis?skite savo vietose)

3. Pamokos temos atskleidimas.

Vabzd?i? yra daugiau nei milijonas. Jie gyvena visur, i?skyrus j?ros gelmes. Daugelis j? turi ?e?ias kojeles, por? anten?, vien? ar dvi poras sparn? ir trij? dali? korpus?. Svarbiausias vabzd?i? jutimo organas yra ?sai, kai kurie i? j? pasi?iau??, kai kurie labai trumpi, o kiti ploni kaip si?las! (7 SKAIDR?) Ilgos antenos padeda aplinkiniams vabzd?iams pajusti daiktus. Vabzd?i? burna taip pat kiekvienam yra skirtinga ir priklauso nuo maisto, kur? jie valgo. Sald?iu nektaru m?gstantis vai?intis drugelis turi ilg? proboscit?. Vabalas turi labai a?trius ir dantytus ?andikaulius. (8 SKAIDR?) Daugelis vabzd?i? blogai mato, o kai kurie i?vis neturi aki?. Ta?iau laum?irgio akys u?ima beveik vis? galv?, o kiekviena akis susideda i? daugyb?s aki?, kuri? kiekviena gali suteikti savo ?vaizd?. Laum?irgis ?velgia ? visas puses ir, nesukdamas galvos, ilgomis letenomis griebia grob?! (9, 10 SKAIDR?S) Ar, j?s? nuomone, galima naikinti vabzd?ius (Ne). Kod?l? (Gamtoje viskas yra tarpusavyje susij?, jei ?mon?s naikina vabzd?ius, pauk??iai, kurie jais minta, mir?ta, nebus pauk??i?, tada nebus ir gyv?n?)

4. Darbas su vadov?liu. (p. 20)

Atidarykite savo vadov?lius 20 puslapyje.

Vaikai randa drugelio galv?, kr?tin?, pilv?, antenas, akis, probosc?, su kuriais drugelis geria nektar?. Drugelis turi sparnus ir kojas ant kr?tin?s.

Kiek sparn? turi drugelis? (Keturi)

Kiek mes matome? (Du) Kod?l?

Kiek koj? turi drugelis? (?e?i)

– Kokie vabzd?iai atskrido prie drugelio? (Laum?irgis, boru??l?)

Mokytojas padeda atitinkamas nuotraukas ant lentos. Vaikai ?i?ri ? laum?irg? ir Boru?? rasti juose tas pa?ias k?no dalis. Laum?irgis ir boru??l? neturi snukio, vietoj to turi ?andikaul?, nes ?ie vabzd?iai minta kitu maistu.

- Suskai?iuokite laum?irgio ir boru??l?s koj? skai?i?. K? tu gali pasakyti? (j? yra ?e?i)

- Atkreipkite d?mes? ? tinkam? puslap? (p.21). Kokius vabzd?ius matote?

- Suskai?iuokite vabzd?i? kojas.

I?VADA (vaikai tai daro patys): kad visi vabzd?iai turi 6 kojas.

– K? V??lys paai?kina Skruzd?lei (p. 20)? (Visi vabzd?iai turi ?e?ias kojas. Skruzd? skai?iuoja kojas. Jis yra vabzdys.)

– Tai kaip ?inoti, kuris gyv?nas yra vabzdys, o kuris ne? (Vaik? atsakymai: reikia suskai?iuoti jo kojas)

Tarpdalykinis ry?ys su matematikos pamoka:

Kiek por? bat? Skruzd? atne?? drugeliui? (Vaikai atsako: trys) Kod?l? (Vaik? atsakymai: Drugelis yra vabzdys. Ji turi ?e?ias kojas arba tris poras koj?, vienoje poroje yra du batai. Dveje - keturi, o trijuose - ?e?i batai. Taigi ?e?ioms kojoms reikia ?e?i? bat?).

Raskite paveiksl?l? kairiojo puslapio vir?uje. ?vardinkite gyv?nus, kurie n?ra vabzd?iai. (?imtakojis, v??ys, voras.)

- Kod?l? (Vaik? atsakymai: nes jie neturi ?e?i? koj?)

Kas ?ino ?io vabzd?io pavadinim?? (Mokytoja vadov?lyje parodo maldininko pie?in?). Ir atkreipia d?mes? ? lent? (11 SKAIDR?)

– Dabar papasakosiu apie ?? ?dom? vabzd?.

Maldininkas paprastai stovi ant keturi? i? ?e?i? leten? ir laiko priekines letenas sulenktas ? priek?, tarsi melsdamasis. Bet neapsigaukite! Ties? sakant, ?is pl??r?nas laukia vabzd?i? pasaloje, kad ?aibo grei?iu su?iupt? neatsarg? grob?. maldininkas - piet? vabzdys, daugelis su juo esate susid?r?. ?sivaizduokite, senov?s graikai maldininkus viduram?iais laik? j? or? prognozuotoju ar pavasario ?aukliu.

Ar norite su?inoti daugiau apie m?s? svarbiausi? draug? – Skruzd?l?? (12 SKAIDR?)

Skruzd?l?s priklauso vabzd?i? klasei, kuri? ?em?je yra apie 1 milijonas r??i? (tai pus? vis? ?em?je esan?i? gyv?n? r??i?). ?i? vabzd?i? visuomen? pana?i ? ?moni? – karaliai, vergai, darbuotojai ir kariai. Pasodinkite skruzd?l? ? stiklain? ir ji greitai mirs, nepaisant gausaus maisto, o skruzd?lyne ta pati skruzd? gali gyventi iki dvej? met?. Kiekviena skruzd?l? ?eimoje atlieka tam tikr? funkcij?. Sunerimusi skruzd?l? u?ima gynybin? pad?t? ir i? liaukos i??auna nerim? kelian?i? med?iag?. Pajutusios jo kvap?, t? pat? daro ir kitos skruzd?l?s.
?inomos raudonplauki? ?eimos mi?ko skruzd?l?s, kuris i?liko vienoje vietoje daugiau nei 100 met?, o viena patel? vidutini?kai gyvena apie 10 met?. B?tent tai suteikia ?iems vabzd?iams gyvyb?s visuomen?je ar ?eimoje. Ten yra daug skirtingi tipai skruzd?l?s.

Vaikinai, ar manote, kad vorai yra vabzd?iai? (Ne) Tai ypatinga grup? – voragyviai. Skirtingai nuo vabzd?i?, jie turi a?tuonias kojas ir neturi sparn?. Ant pilvo vorai turi liaukas, i? kuri? i?siskiria skystis, kuris ore sukiet?ja si?l? – voratinkli? pavidalu.

Kokie gyv?nai gali b?ti vadinami vabzd?iais? (kurie turi 6 kojas).

IV. ?aidimas „Atpa?ink vabzd?“ (vaikai pakyla i? savo viet? ir garsais vaizduoja vabzd?ius)

Ne ?v?ris, ne pauk?tis

Nosis kaip adata;

Skrenda – r?kia;

Atsis?sti – tyli;

Kas j? nu?udys

Praliejo jo krauj?. (Uodai) (13 SKAIDR?)

Kas yra auk??iau m?s?

Auk?tyn kojomis

Vaik??ioti – nebijoti

Ar bijai kristi? (Skristi) (14 SKAIDR?)

Kur miela, ten ji sukasi,

Kaip bit?.

Ji gelia ir d?zgia

Kaip bit?.

Ir pakli?va ? kompot?, kaip bit?.

Tai tik medus neduoda

Kaip bit?. (Vapsva) (15 SKAIDR?)

Dabar u?denkite pavadinim? apskritimais ir dar kart? pavadinkite vabzd?ius.

Vaikai dirba pagal vadov?l? (p. 21)

- Pa?i?r?kite ? paveiksl?l? ?emiau. Kokius vabzd?ius atpa??state? (?iogas, kaman?.)

— I?mintingas V??lys pasi?lo nuspalvinti pie?in?. Koki? spalv? rinktis ?iogui?

- O kamanei?

Perskaitykite I?mintingojo v??lio klausim?. Kod?l ?iogas ?alias, o kaman? – marga?

- ?iogas padeda ?aliai spalvai pasisl?pti nuo prie??. Jam labai sunku apsisaugoti, tod?l slepiasi. Kaman? turi geluon?, nebijo prie??. Savo marga spalva jis bando persp?ti, kad jo liesti negalima, kitaip gali ?gelti.

Vaikai nuspalvina pie?in?.

Fizkultminutka.

Ryte laum?irgis pabudo

Pasitemp?, nusi?ypsojo.

Kart? - ji nusipraus? rasa,

Du grak??iai apsukti,

Trys - pasilenk? ir atsis?do,

Keturi – skrido.

Sustojo prie up?s

Apsuktas vir? vandens.

  1. Programos vykdymas

Ir ?iandien mes savo rankomis pagaminsime vien? labai gra?? vabzd?, vadinam? boru?e. (16 SKAIDR?) ?i beveik apvali blakt? su raudona arba oran?ine elytra ir juodais ta?kais Ukrainos kaimuose vadinama saule. Ma?a, i? pa?i?ros nekenksminga vabzd?, l?tai ?liau?ianti palei med?i? lapus ir kamienus, patraukdama d?mes? savo ry?kia spalva. Gamta ne veltui suteik? jam toki? patraukli? i?vaizd?. Tai ?sp?jamasis ?enklas pauk??iams, kad jie nenor?t? ?sti blak?s. Jei darysite spaudim?, jis i? karto i? savo „keli?“ i?skiria geltono skys?io la?elius, nuodingus ir su Blogas kvapas. Jei jaunas pauk?tis d?l nepatyrimo paima ? burn? blak?, tai jam malonumo nesuteiks ir kit? kart? bus atsargesnis. I? koj? i?siskiriantis skystis liaudyje vadinamas pienu. Ir nat?ralu, kad klaida buvo prad?ta vadinti karve.
I? viso ?em?je yra daugiau nei 2 t?kstan?iai boru??li? r??i?.

  1. Taigi, paimkite ?alio kartono lap?. Apverskite spalvine puse ?emyn. Apibraukite lapo kont?rus pagal ?ablon?. I?kirpti.
  2. Lapelio viduryje ?klijuokite juod? apskritim?.
  3. Klijuokite du pusiau ovalus balta spalva, paskleiskite juos ?iek tiek vienas nuo kito.
  4. Raudonus klijuokite ant balt? pusovali?, taip pat ?iek tiek paskleiskite ? ?onus.
  5. Ant sparn? priklijuokite ma?us juodus apskritimus.
  6. Pie?kite leten?les flomasteriu. Kiek i? j?s? atsimenate, kiek tur?t? b?ti (6), galva ir antenos.

6. Pamokos rezultatas.

Vaikinai, atsakykite ? klausim?, kas yra vabzd?iai? (Tai gyv?nai, kurie turi ?e?ias kojas) K? dar jie turi skiriamieji bruo?ai? (Jie taip pat turi sparnus, antenas). Pateikite vabzd?i? pavyzd?i?.

?iandien puikiai padirb?jai, gerai!

Tikslas: kelti susidom?jim? vabzd?i? pasauliu; pl?toti steb?jim?.

?ranga: stalai; vabzd?i? pasaul? reprezentuojantys eksponatai.

Persona?ai

Pamoka apima vaik? mokym? atskirti ?aling? ir naudingi vabzd?iai, j?s negalite i? karto nu?udyti vabzd?io nieko ne?inant. Pvz., Gaid?ionis gra?us, bet kenk?jas. Ta?iau nemalonaus kvapo juodasis dirvinis vabalas yra m?s? pad?j?jas, naikinantis ?liu?us.

Mokytojas. Ir v?l turime m?sli?.

Staiga g?l? sujudo

I?sigand?s jis leidosi ? keli?.

Sparnai auk?tyn ir ?emyn.

Nagi, g?l?, ?eme. (Drugelis.)

De?ra turi daug koj?

Bet ji vos juda.

Kaip agurkas ?alias

Ir gauruota nugara. (Vik?ras.)

A? skrendu ir d?zgiu

Tada atsis?du ant ?akos

?i?riu ? visas puses.

Kas a? esu, nesakysiu. (Klaida.)

Groju smuiku

Skambinu draugams su daina.

Tirli-tirli-tirli-li!

Nuo au?ros iki au?ros. (?iogas.)

?mon?s dirba kartu

?liau?ia ? kaln?.

?ia vyksta statybos

Vis? dien?. (Skruzd?l?s.)

Pina ?ilko si?lus,

Gyvena tamsiame kampelyje.

Nagi, skrenda, skrisk,

Palikite gyvyb? tinkluose. (Voras.)

Jo smuikas groja

Drama ?adina mieg?.

Dainuok, girg?d?k, tra?k, mano drauge,

Tu neramus... (Kriketas.)

Sraigtasparnis toliau skrido

Visur buvo vapsv? ir musi?.

Fidget nukrito

Auksin?s akys. (Laum?irgis.)

Atrodo kaip ma?a bit?

Visos gauruotos, p?kuotos, gra?ios.

Labai garsiai ??ia

Net oras dreba. (Kaman?.)

Mokytojas. Kokie buvo m?s? sp?jimai? Kaip galima tai pavadinti vienu ?od?iu? (Vabzd?iai.)

?ia mes juos aplankome.

PASAKA

Saul? siunt? ? ?em? spindulius, kad pa?adint? nuo ?iemos pavargus? pasaul?. Mus?s pabudo pirmosios ir prad?jo ?ildyti nugaras. Ir tada valkata voras atvyko laiku, per ?iem? i?alko ir prad?jo s?linti ant musi?. Kas pra?iopsojo, jis atsid?r? burnoje. I? ?iev?s ply?i? i?skrido dilg?li? drugelis. Ji i?skleid? savo plyt? raudonumo sparnus su juodomis d?m?mis, siunt? link?jimus saulei, d?kojo u? ?vies? ir meil?.

Kaman?s ni?niavo bosus ir nu?jo ? gluosn? gerti saldaus nektaro. Tada jie suskubo statyti savo audin?s namus ?em?je.

O ?tai pu?? spygliais nuklotas piliakalnis. Tai skruzd?i? namas. Jos gyventojai po ilga ?iema i?sek?s ir dabar ?ildantis saul?je.

Ir tada visas pasaulis ni?niavo, dainavo. Galima i?girsti t?kstan?ius gars?.

Staiga visas sniegas i?tirpo, ?em? apsipyl? g?l?mis. ?i vasara i?ties? rankas pavasariui.

Skland?iai i?skleidusi sparnus, boru??l? pakilo auk?tyn. ?jo ie?koti grobio. Ir ?ia yra grobis. Tai amarai, ma?i ?ali vabzd?iai, siurbiantys sultis i? augal?. Pamerk? savo ma?as iltis ? amarus, valgysim. Paskambinau savo merginoms, kad pad?t? kovoti su bjauriais ?aliais amarais. Staiga atskub?jo pauk??iai, nor?jo su?sti boru??l?. Taip, jo ten nebuvo. Ant jos leten? pakibo nuod? la?eliai. Pauk??iai susirgo. Taip, ir raudona sparn? spalva skauda akis. Jie daugiau nepaliet? boru??l?s.

Med?iai mi?ke turi daug pavojing? prie??. Pavojingiausi taip pat mielai skraido. Chafer?da med?i? lapus, o j? lervos – jaun? spygliuo?i? med?i? ?aknis.

?ilkaverpi? drugi? vik?rai – stamb?s rieduliai, mintantys ?vairi? med?i? lapus.

Kaip apsaugoti mi?k?? Ir taip: mi?kas turi ne tik prie??, bet ir draug?. Jie pad?s.

Mokytojas. Apibendrinkime ?inias.

Klausimai:

Kas pirmas pabudo pavasar??

Kur ?iemojo avilio drugelis?

Kas pirmas atskrido ? gluosn?? Kod?l?

Kas turi piliakaln? nam??

Apib?dinkite boru??l?s aprang?.

Koki? naud? tai duoda?

Kurie vabalai jiems pavojingiausi?

Vaikai atsako ? klausimus.

Mokytojas. Pa?i?r?kime vaizdo ?ra?? sek? „Mi?ko vabzd?iai“ (arba skaidres).

Pratimas: nupie?kite vabzd?ius, kurkite pasakas ar istorijas. Pageidautina sukurti atviruk? apie vabzd?ius kolekcij?.

Am?iaus grup?: ikimokyklinis

Tikslas: Meistri?kumas elementarios id?jos apie laukin? gamt?.

Programos turinys

Ugdomosios u?duotys: i?mokyti atpa?inti vabzd?ius pagal apra?ym? sisteminti vaik? ?inias apie vabzd?ius.

?vietimo: lavinti logik?, m?stym?, d?mes?.

Ugdomasis: ugdyti r?pesting? po?i?r? ? visk?, kas gyva.

Parengiamieji darbai: skaityti k?rinius apie vabzd?ius, ?i?r?ti iliustracijas, enciklopedijas, sp?lioti m?sles, rinkti paveiksl?lius pagal tem?, palaikyti pokalbius „Kas yra vabzd?iai?“, „Ar vabzd?iai kenkia ar naudinga?

?odyno darbas: ?e?iakojis, vandens strideris, ?pjova.

Med?iagos ir ?ranga: m?sl?s apie vabzd?ius, pristatymas - „Vabzd?iai“, fitballai pagal vaik? skai?i?, paketas su raide ir ?aidimais „Kas nereikalinga?“, „Sulenk paveiksl?l?“, „Atsp?k vabzd?“.

Veiklos eiga:

Aukl?tojas. Vaikinai, ??ryt pa?tininkas atne?? mums siuntin? Dar?elis. Jis skirtas jums. Pa?i?r?kime, kas jame yra? (Atdaro ir i?ima disk?.) ?domu, kas mums j? atsiunt? ir kas jame yra? Ir ?tai lai?kas. Tai i? mi?ko i? m?s? draugo senelio – Ay. A? tau perskaitysiu, ar nor?tum?

„Sveiki, mieli vaikinai! Kaip ir ?ad?jau, siun?iu jums filmuk? apie mi?ko gyventojus. Nor?dami su?inoti, kas jis toks, turite atsp?ti m?sles, kurias jums siun?iu. Taip pat duodu jums ?aidim?, labai tikiuosi, kad jie jums patiks. ?tai senelio Au m?sl?s.

Ry?kia suknele fashionistas yra pasivaik??iojimo med?iotojas,

Skrenda nuo g?l?s ant g?l?s, pavargsta – ilsisi.

Kas j? nu?udys, tas pats pralies savo krauj?.

Ji ima sultis i? g?li?

O saldus medus kaupiasi koriuose

Pievoje gyvena smuikininkas,

Jis vilki frak? ir vaik?to ?uoliu.

(?iogas)

Ta?kas, ta?kas, du kabliukai -

Tai yra vabalo kojos.

De?in?je yra ta?kas, kair?je - ta?kas.

?onuose juodais ta?kais.

(Boru??)

Vaikinai, kaip vienu ?od?iu galima pavadinti drugel?, ?iog?, uod?, boru??l? ir bit?? (Vabzd?iai)

Daugiausia vabzd?i? didel? grup? gyv?nai. ?odis „vabzd?iai“ kil?s i? ?od?i? „?pjova“, „?pjova“. Atid?iai ap?i?r?jus drugelio ar vabalo pilv?, ant jo galima pamatyti skersines juosteles, tarsi pilvas b?t? ?pjautas. Kaip manote, kod?l vabzd?iai vadinami „?e?akojais“? (Kadangi jie turi ?e?ias kojas.) Taigi filmas, kur? mums atsiunt? senelis Au, yra apie vabzd?ius. Pa?i?r?kime.

Pirma skaidr? - "Bit?"

Ma?as ?unelis
Neloja, neloja
Ir skauda.
(Bit?)

Antra skaidr? – „Skruzd?l?s“ Darbininkai
Vis? dien? u?imtas
Prie kelmo statomas namas.
?tai namas – t?kstantis lang?!
(Skruzd?l?s ir skruzd?lynas)

Tre?ia skaidr? – „Uodas“

Ne ?v?ris, ne pauk?tis
Nosis kaip adata.
Kur jis s?di
Gali b?ti, kad i?siliejo kraujas.
(uodas)

Ketvirta skaidr? – „Drugelis“

Ne pauk?tis, o su sparnais:
Skraido vir? g?li?
Renka nektar?.
(Drugelis)

Penkta skaidr? – „?iogas“

Pavadinau nuo kalvio,
Spalva agurk?.
(?iogas)

?e?ta skaidr? – „Vabalas“

?erenas, bet ne varnas,
Ragas, o ne jautis
Skrenda, o ne pauk?tis.
(Klaida)

Septintoji skaidr? – „Skristi“

Kas yra vir? m?s? auk?tyn kojomis
Vaik??ioti, nebijoti
Nebijo kristi
Skraido vis? dien?
Ar visiems nuobodu?
(Skristi)

A?tunta skaidr? - "Boru??l?"

Kokia karv?, atsisveikink
Dar niekam nedav?te pieno?
(Boru??)

Devintoji skaidr? – „Laum?irgis“

Vis? dien? ji ?iulba
Ir ji nenori tyl?ti:
Jis visk? papasakos, visk? aptars,
Tai visus supyks, visus pa?adins.
(Laum?irgis)

Fizminutka naudojant fitballs

Vaikinai, o dabar kvie?iu jus ?aisti. Visi pasi?m? fitballus, a? u?duosiu klausim?, o j?s atsakysite, jei „taip“ - ?oksite, jei „ne“ - tiesiog s?d?site. Pasiruo??? ?iogai yra vabzd?iai? (Taip)

Ar visi vabzd?iai valgo augalus? (Ne)

Visi drugeliai pirmiausia yra vik?rai (taip)

Ar yra naktini? drugeli?? (Taip)

Ar vabzd?iai turi ?e?ias kojas? (Taip)

Ar ?iem? lauke galima pamatyti vabzd?i?? (Ne)

Ar yra toks vabzdys – elnias vabalas? (Taip)

Ar voras yra vabzdys? (Ne)

Ar ?em?je reikalingi vabzd?iai? (Taip)

Pad?kite fitballus ir atsis?skite. Pa?i?r?siu ? pakuot? ir i?trauksiu kit? ?aidim?, kur? mums atsiunt? senelis – Ai, jis vadinasi „Kas negerai?“. A? pasakysiu ?od?ius, o j?s turite pasirinkti papildom? ?od? ir paai?kinti, kod?l jis nereikalingas.

Uodas, mus?, vapsva, bit?, vilkas. (Papildomas vilkas, nes jis yra gyv?nas, o visi kiti yra vabzd?iai.)

Laum?irgis, mus?, gandras, ?iogas, skruzd?l?. (Papildomas gandras yra pauk?tis)

Svirpl?, vapsva, skruzd?l?, l?l?, vabalas. (Papildoma l?l? yra ?aislas)

Drugelis, bit?, lydeka, vabalas, uodas. (lydekos perteklius yra ?uvis)

Kitas ?aidimas, kur? mums atsiunt? senelis Au, vadinasi

„Sulenk paveiksl?l?“ Vaikinai, a? jums kiekvienam duosiu po vok?, jame yra suskaidytos nuotraukos, kad su?inotum?te, kas pavaizduota paveiksl?liuose, reikia juos sulankstyti. Pa?i?r?kime ? m?s? paket? ir pa?i?r?kime, kok? kit? ?aidim? mums atsiunt? senelis Au. O kitas ?aidimas vadinasi „Atsp?k, koks tai vabzdys? J?s prieinate ir pasirenkate vien? kortel? ant stalo. Tada tur?tum?te apib?dinti vaikams vabzd?, kuris rodomas j?s? paveiksl?lyje. Ir vaikai turi atsp?ti.

1 vaikas. ?is vabzdys turi ilg? pilv? ir dideles akis, jis yra labai gob?us. "Laum?irgis"

2 vaikas. ?ie vabzd?iai gyvena didel?se ?eimose. Jie kelia daug kart? u? juos sunkesn? krovin?, j? namai atrodo kaip kr?va. "Skruzd?l?s"

3 vaikas. ?is vabzdys turi didelius gra?ius sparnus. Minta nektaru. "Drugelis"

4 vaikas. ?is vabzdys yra ?alios spalvos ir turi ilgas u?pakalines kojas. Toli ?oka. "?iogas"

5 vaikas. ?is vabzdys gali ?gelti, jo pilvas dry?uotas. Namas, kuriame jis gyvena, vadinamas „bi?i? aviliu“.

6 vaikas. ?is vabzdys cypia ir geria krauj?. "uodas"

7 vaikas. ?is vabzdys turi ilgas kojas, gali b?gti vandeniu ir nesk?sta."Water Strider"

8 vaikas. ?is vabzdys stato namus i? popieriaus, gelia dry?uot? pilv?. "Vapsva"

Puiku vaikinai! Ar jums patiko ?aidimai ir filmas, kur? atsiunt? senelis Au? (Taip) K?, j?s? nuomone, reik?t? daryti? (Para?yk lai?k? seneliui Au ir pad?kok jam.) Su tavimi b?tinai tai padarysime.

Tikslas: ?tvirtinti ?inias tema „Vabzd?iai“
U?duotys
?vietimas:
. Patikslinkite vaik? ?inias apie vabzd?ius.
. Suaktyvinkite temos ?odyn?.
. Pagerinkite savo geb?jim? sudaryti sakinius i? ?od?i?.
. ?tvirtinti geb?jim? taisyklingai vartoti prielinksnius kalboje (?, ?, po, u?, tarp).
. Ugdykite susietos kalbos ?g?d?ius.
Kuriama:
. Ugdykite geb?jim? pagr?sti savo sprendimus.
. Ugdykite savikontrol? ir savigarb?
. Lavinti psichinius procesus: regim?j? ir girdim?j? suvokim?, d?mes?, login? m?stym?.
Edukacin?s u?duotys:
. Ugdykite pagarb? vabzd?iams.
. Pagerinti komunikacin? pasirengim? mokytis.
. Ugdykite geb?jim? atid?iai klausytis mokytojo ir bendra?ygi?.
. Ugdykite geb?jim? pajungti savo veiksmus nurodymams.

Parengiamasis darbas: skaitymas gro?in? literat?ra?i?r?damas ? atvirukus su vabzd?iais.
Med?iaga: ?aislai nuo vabzd?i?, prielinksni? schemos, paveiksl?liai: stalas, langas, ro??, d??ut?.
1. Organizacinis momentas.
Pedagogas: Tas, kuris pasakys, kuriam vabzd?iui tinka ?odis, atsis?s.
?od?iai pristatymui: Skruzd?lynas, ?alias, plev?suoja, erzina, avilys, raudona nugara, zvimbimas, margasparnis, medus, ?ir?kia.
2. Pagrindin? dalis.
Pedagogas: ?vyko nelaim?. Pasirodo, ?iema nenori paleisti vabzd?i? ? laisv?. Taigi vabzd?iai pra?o j?s? pagalbos. O norint jiems pad?ti, reikia juos surasti ir atlikti u?duot?. Mes b?sime sek?jai.
Mokytojas atskleid?ia prielinksnio „?jungta“ ir paveiksl?lio „langas“ schem?.
Pedagogas: Pa?i?r?kite ir pasakykite, kur pasisl?p? vabzdys.
Vaikas suranda ir ?vardija vabzd? (?iog?).
Mokytojas: Pasakyk ?domi informacija apie ?? vabzd?.
2.1. ?aidimas „Kas nereikalinga“.
Bit? skraido, cypia, renka nektar?.
Drugelis plev?suoja, d?zgia, skrenda.
?iogas ?okin?ja, ?iulba, ?liau?ia.
- Puiku, tu padarei savo darb?.
2.2 Kur pasisl?p? kitas vabzdys? (prielinksnio „in“ ir paveiksl?lio „d??ut?“ schema) (bit?)
Vaikai nustato bi?i? viet?. Pateikite informacij? apie j?.

Sudarykite sakinius i? ?od?i?.
Skristi, stalas, ?liau?ia, pro. (Ant stalo ropoja mus?.)
?iups, naktis, ?iogas. (?iogas ?ir?kia nakt?.)
Mus?s, avilys, bit?, c. (Bit? skrenda ? avil?.)
Vir?uje plev?suoja, g?l?, drugelis. (Drugelis plev?suoja vir? g?l?s.)
?auniai padirb?ta. Bit? irgi k?r? sakinius, klausyk j?.
2.3 „Pataisyti klaid?“
Prie g?l?s skrenda mo?iut?.
Pj?klas skrenda ir d?zgia.
Svog?nas ?liau?ia ant ?akos.
?virblis ?lipo ? skruzd?lyn?.
Ant s?rio s?d?jo miltai.
Samovaras ?kando Ma?ai.
2.4 Ie?kome kito vabzd?io (prielinksnio "po" ir paveiksl?lio "stalas" schema) (vabalas)
Vaikai nustato vabalo viet?. Pateikite informacij? apie tai.
Vabalas kvie?ia ?aisti.
Surengtas pir?t? ?aidimas"Klaida"
?skrido vienas vabalas (pasukite rodomuoju pir?tu de?in? ranka). Atvyko antrasis vabalas ( smiliumi kairiarankis). Skrenda du vabalai (du abiej? rank? pir?tai). Vabalas atsis?do proskynoje ir perb?go per j? (pir?tai sulink?, l?tai jud?jo aplink stal?). Ir tada jis pakilo ir skrido (sujunkite delnus su u?pakaline puse, mojuokite pir?tais tvirtai suspaustus).

Darbas s?siuviniuose.
Ab?c?l?s vabalas valg? raides ?od?iais. Perskaitykite ?od?ius ir u?pildykite tr?kstamas raides. (Priminkite vaikams apie taisykling? laikysen?)
Streko.a, .ear, kry.o, ko.ar, mu.avey,
- Koks neteisingas ?odis? Pagr?skite savo atsakym?.

2.5. Fizkultminutka.

Ji vakar atskrido pas mus (vaikai laksto ratu, da?nai banguodami
Dry?uota bit?, delnai)
O u? jos – kaman?-kaman? (retesn?s deln? bangos)
Ir linksma kandis (mojuokite rankomis nuo peties)
Du vabalai ir laum?irgis (pakeiskite b?gimo krypt?)
Kaip ?ibintuv?lio akys. (padarykite apskritimus i? pir?t? ir pritraukite juos prie
akys)
Sm?giavo, skraid? (b?gi, zvimb? ir mojuoja)
Jie krito i? nuovargio. (nukristi ant kilimo)

2.6. Su?inosime, kur pasisl?p? kitas vabzdys.(prielinksnio „u?“ ir paveiksl?lio „ro??“ schema) (laum?irgis)
Rebusai.
Puikiai padirb?jote, puikiai padirb?jote! Ie?kome kito vabzd?io (prielinksnio „tarp“ schema ir „l?li?“ (drugelio) paveikslas. Vaikai nustato drugelio viet?. Pateikite informacij? apie j?.

O dabar mums reikia sukurti istorij? ?iemai.
A? prad?siu pasakojim?, o tu t?si, eidamas spalvotais takais.
At?jo pavasaris. Ant m?lynas dangus?viet? geltona saul?. I?tirp?s baltas sniegas. Pasirod? raudonos g?l?s. Vir? g?li? sukiojosi spalvingi DRUGELIAI (nuotrauka). Jie prad?jo pasakoti vienas kitam istorijas. Taip pat noriu papasakoti tau pasak? apie ?imtakoj?, o tu man pad?k. Mokytojas eksponuoja etaloninius paveiksl?lius (?imtakojis, langas, lietus, kalio?ai, saul?, sniegas, veltiniai batai, ?imtakojis skryb?l?je). Pasakos tekstas (?r. pried?).
Mes i?laisvinome visus vabzd?ius i? ?iemos nelaisv?s. ?auniai padirb?ta!
3. Pamokos santrauka
Pabaikite mano sakin?:
??vakar pasakysiu savo t?vams...

Tema:Skai?i? derinimas sudaiktavard?iai tema "Vabzd?iai"

Tikslai: Korekcinis mokymas:?ini? apie vabzd?ius patikslinimas, j? charakteristikos; gimini? b?dvard?i? daryba; skaitvard?i? sutapimas su daiktavard?iais; rengimas sud?tingi sakiniai su s?junga „nes“; prielinksnio „pagal“ vartojimas. Korekcij? vystantis: pl?tra loginis m?stymas ir d?mesio. Pataisomoji ir aukl?jamoji: aukl?ti D?mesingas po?i?ris beje; teigiama motyvacija dirbti. ?ranga: kliringas; tem? paveiksl?liai, kuriuose vaizduojami vabzd?iai; kortel?s su skai?iais; siu?eto paveikslas „Nuostabioji laukym?“.

Pamokos eiga:

1. Organizacinis momentas.

Logopedas.?iandien si?lau pasivaik??ioti ? nuostabi? proskyn?. Pa?i?r?kite, kiek g?li? aplink. Pie?kite g?les pir?tais.

(Vaikai atlieka u?duot?)

U?uoskite juos.

(Vaikai giliai ?kvepia per nos?, o i?kvepia per „vamzdel?“)

Bet drugeliai praskriejo pro ?al?, klaidos, kirminai ?liau??.

(Vaikai vaidina pir?t? gimnastika)

2. Prane?imas apie u?si?mimo tem?

Logopedas. Kas pas mus toks uodas, mus?, ?iogas, drugelis.

Vaikai. Vabzd?iai.

Logopedas. Kokius dar vabzd?ius ?inai?

Vaikai. Laum?irgis, skruzd?l?, tarakonas ir kt.

3. Leksiko-gramatikos ?aidimai ir pratimai

- „Pasirink ?od?“ veiksma?od?i? pasirinkimas ?od?iui vabzd?iai: skristi, ?k?sti, ?gelti, kenkti, i?l?sti, dirbti, u?migti ir kt.

- „Pasirink ?enkl?“ po?ymi? parinkimas, gimini? b?dvard?i? daryba. Kamuolio ?aidimas.

Logopedas. A? metau kamuol? tau ir u?duodu klausim?, o tu atsakai ir meti kamuol? atgal man.

Koks vabalas?

Vaikas. Didelis, raguotas ir pan.

- „Ketvirtas papildomas“ Rodomos nuotraukos.

Mus?, skruzd?l?, bok?tas, bit?.

Laum?irgis, vabalas, vik?ras, ?uo.

Uodas, bit?, drugelis, li?tas ir kt.

4 . Pir?t? gimnastika:"Vabzd?iai"

Kartu skai?iuojame pir?tus - Vadiname vabzd?ius.

Drugelis, ?iogas, mus? Tai vabalas su ?aliu pilvu.

Kas ?ia skambina?

O, ?tai uodas!

Sl?pti! (pasl?pti rankas u? nugaros)

5. Fizminutka: "Laum?irgis"

Koks laum?irgis -

Labai apvalios akys.

Sukasi kaip mal?nsparnis

De?in? - kair?, atgal - ? priek?.

Pakelkite pe?ius

?ok, ?iogai!

Atsis?dau, valgiau ?ol?,

Pasigirdo tyla...

6. "Kiek vabzd?i? yra ant g?l?s?" skaitvard?i? sutapimas su daiktavard?iais.

Kiekvienas vaikas turi vabzd?io paveiksl?l?.

Logopedas parodo skai?i? (nuo 1 iki 5). Vaikas turi padaryti sakin?: „Ant g?l?s yra 3 skruzd?l?s“

7. ?aidimas „Kur pasisl?p? vabzd?iai“

Ant lentos – pievos paveikslas.

Logopedas. Numatomas stiprus lietus. Visi vabzd?iai yra pasl?pti, pabandykite juos rasti.

Vaikai. Vik?ras po obuoliu.

Drugelis pasisl?p? po ramun?l?mis.

Po kr?mu ?liau?? ?suotas vabalas. ir kt.

8. Darbas s?siuviniuose: drugelio perinimas.

Logopedas. Vaikinai atsp?ja m?sl?.

G?l? miegojo ir staiga pabudo

A? nebenor?jau miegoti.

Sujudo, nustebo, pakilo ir nuskrido.

(Drugelis)

?i?r?k, tai atsid?r? u?ra?? knygel?je

gra?us drugelis. I?perinkime drugel?.

8. Pamokos santrauka.