Mano dar?elis. GCD santrauka vyresni?j? grup?je. „Stebuklingas vabzd?i? pasaulis“

?vietimo sri?i? integracija: pa?intinis vystymasis, meninis ir estetinis vystymasis, kalbos raida, fizinis vystymasis.

Tikslas: Ugdykite plastilino modeliavimo ?g?d?ius.

U?duotys: ?vietimas: Mokyti vaikus i?laikyti modelio darb? charakteristikos vabalas (k?nas, galva ir sparnai ovalo formos, trumpos plonos leten?l?s; apvalios ma?os d?m?s ant sparn?); fiksuoti valcavimo ir valcavimo, lyginimo, detali? tvirtinimo b?dus.

Kuriama: Ugdykite d?mes?, vaizdin? ir loginis m?stymas, steb?jimas. Lavinti smulki?j? motorik?.

?vietimas: Ugdykite pagarb? laukinei gamtai ir gamtai.

Med?iaga ir ?ranga: plastilinas, lentos, servet?l?s, kaminai, grikiai, suskaidytos nuotraukos " Boru??, rai?yti lapai i? kartono, amar? iliustracija.

Preliminarus darbas: kalb?ti apie vabzd?ius, pasivaik??ioti ?i?r?ti ? boru??l?.

Vieta: ?aidim? kambarys.

Pamokos eiga:

Mokytojo pasakojimas: „Kelyje ? Dar?elis I?girdau, kaip med?iai kalba, jiems prad?jo labai blogai jaustis – susirgo. A? klausiausi j? ir i?girdau ?i? istorij?; (Pauk??i? giedojimo melodija).

At?jo pavasaris. Visi med?iai prad?jo atsibusti ir d?iaugtis saul?s ?ilumos(rodykite rankomis, kaip med?iai si?buoja ?iltame v?jelyje; pir?tais - kaip o?ia jauni lapai, garsas: "? - ? - ?"), dainavimas

pauk??iai, gyv?n? vargas, kutenimas vabzd?i? ?akomis (pir?tais b?ga i?ilgai vienos rankos nuo delno iki peties, paskui kita ranka; visus veiksmus atlieka mokytoja kartu su vaikais).

Bet staiga pasidar? tylu.

? mi?k? at?jo piktasis burtininkas.

Tai baisu ir didelis.

Jis mostel?jo rankomis

Ir u?b?r? visus aplinkinius.

Stojo siaubinga tyla (paklausykime) ir tik girdi, kaip ka?kas valgo jaunas ?akeles, pumpurus ir lapus savo ma?ais nasrais (baksnodamas pir?tais ? stal?). Visi jie tapo

vis daugiau ir daugiau, j? nasrai dirbo vis grei?iau ir grei?iau, trankymas dar?si vis garsesnis (vis stipresnis trinktel?jimas), o med?i? lap? vis ma?iau. Med?iai susirgo

li?dna, ?akel?s nusvirusios, lapai nuvyt? (rodykite rankomis ir pir?tais – nuleiskite ?emyn). Pama?iusi tokius med?ius labai i?sigandau, nes jei n?ra gyv? med?i?, tai kas gali atsitikti? (atsakymai

vaikai: oras bus ne?varus, bus sunku kv?puoti, ?mon?s sirgs, nebus kur sl?ptis pav?syje, nebus vaisi?, nebus kur pauk??iams per?ti ir pan.)

Ir tada a? paklausiau med?i?, kaip mes galime pad?ti. Jie sak?, kad yra pl??rus vabzdys, kuri niekam nekenkia, i?skyrus med?i? kenk?jus - amarus (pavaizduoti paveiksl?l?), kurie sukelia skausm? ir kenkia med?iams. Jie nebetur?jo j?g? k? nors pasakyti, bet

bet jie sugeb?jo man duoti ?iuos popieriaus lapus. Jei pavyks juos teisingai sud?ti, i?siai?kinsime, kas gali pagelb?ti ir pad?s visus med?ius.

Vaikai lanksto padalint? paveiksl?l?: boru??l?; vabalas – septynsmailis.

Ap?i?rime jos k?no dalis: Juoda ma?a ovali galva ir didesnis liemuo; raudona su juodais ta?keliais, j? yra tik septyni, tod?l boru??l? dar vadinama septynta?kiu vabalu; ma?os trumpos kojos.

Prisimename, kaip jis juda (ropoja, skraido).

Pakvieskite vaikus pavaizduoti vabal?, skraidyti po grup? ir zvimbiuoti ("w - w - w").

Dabar ?inome, kas gali mums pad?ti.

?ia ateina draugai - vaikai,

I?dykusios slampin?s. Prad?jo galvoti ir spr?sti

Kaip visus nuvilti

Nor?dami pa?alinti pikt?j? burt?

Pagalba turi b?ti suteikta.

O ar viena klaida gali susidoroti su visa amar? armija, u?puolusia med?ius?

K? mes darome? (padarykite daugiau klaid?).

Kaip lipdysime? Nustatyti modeliavimo sek? ir pataisyti metodus; susukti ? rutul? ir i? vienos pus?s i?lyginti; tada juoda ovali galva; raudoni sparnai - susukite rutul? ir i?lyginkite: vienoje pus?je su rietuku supjaustykite ? dvi lygias dalis; ant

griki? sparneliai taiko septynis ta?kus; kojos - plona de?ra, padalinta ? ?e?ias lygiomis dalimis ir sujunkite su pilvu po tris i? abiej? pusi?. Taigi m?s? vabalas yra paruo?tas – septynta?kis.

Pad?kime vabal? ant delno ir pakelkime ? saul?, skaitykime jam vaiki?k? eil?ra?t?.

Boru??

Ladybug, atne?k mums duonos

Juoda galva, juoda ir balta,

Skrisk ? dang?, Tik nesudeg?s!

O dabar, vaikinai, u?d?kime savo vabzd?ius ant lap? ir leiskime jiems susidoroti su visais kenksmingais vabzd?iais, tokiais kaip amarai, kad m?s? mieste ir mi?kuose v?l pasigirst? skambios pauk??i? giesm?s.

da?ymas ir v?s?s med?i? lapai. ?ia mes i?vijome pikt?j? burtinink? Ir nuvyl?me visus aplinkinius.

Vaikinai, jei sutiksite septyn?ak? vabal?, j? ??eisite, pagausite, sutrai?kysite? Kod?l?

Po vaik? atsakym? skamba eil?ra?tis:

Nieko ne??eidin?k

Nieko ne??eisk - nei bit?s, nei mus?s,

Nei sraig?, nei klaida - tamsus pilvas,

Ne ?iogas, vikriai lekiantis ?ol?je,

Ne lapijoje ?vie?ianti boru??l?.

Ne zyl?, ne strazdas, ne aklas kurmis,

Jokiu b?du, niekada ne??eisk pragyvenimo!

Pamokos pabaigoje duokite vaikams skan?st? nuo d?king? med?i?.

ekologi?kas i?silavinimas yra aktualus bet kuriame am?iuje, tod?l savo darbe ?iai sri?iai skiriu deram? d?mes?. ikimokyklinio am?iaus b?dingas padid?j?s smalsumas ?vairiose srityse, ta?iau vaikai ypa? domisi juos supan?ia gamta, kuri kupina daug dar nei?tirt? paslap?i?.

Parsisi?sti:


Per?i?ra:

Savivaldyb?s biud?etin? ikimokyklin? ?staiga ?vietimo ?staiga

Vaik? dar?elis „?uravu?ka“ Bizhbulyak kaime, savivaldyb?s rajone

Ba?kirijos Respublikos Bizhbulyaksky rajonas

Pamokos santrauka

su vyresniais vaikais.

Tema: „Vabzd?iai“.

Modeliavimas „Ladybug“.

Sudar? aukl?tojas: Pirmoji kvalifikacin? kategorija

Kolesnik Ilzira Rifovna

2017 m. baland?io m?n

Veikla: ?aismingas, komunikabilus, motori?kas, produktyvus.

U?duotys:

  1. artikuliacinio aparato tobulinimas, ?odyno papildymas ir aktyvinimas ( edukacin? sritis– bendravimas);
  2. sustiprinti vaik? id?jas apie vabzd?ius;

3) t?sti darb? formuojant draugi?kus vaik? santykius (ypa? per ?aidimus) (ugdymo sritis – socializacija);

4) ugdyti susidom?jim? modeliavimu, tobulinti geb?jim? lipdyti i? plastilino (mokymo sritis - menin? k?ryba).

Tik?tinas rezultatas:

Rodo geb?jim? susivienyti su vaikais bendriems ?aidimams.

Moka rasti teisingus atsakymus.

Naudoja vis? i?mokt? modeliavimo technik? ?vairov?.

Med?iagos ir ?ranga:pievos vaizdas, manekenai ir vabzd?i? vaizdai.

1. Organizacinis momentas.

Vaikinai, ?iandien turime sve?i?. Pasisveikinkime su jais.
(Vaikai pasisveikina ir sustoja ratu).
Matau plat? rat?
Visi mano draugai atsik?l?.
Eisime tuoj pat
Dabar eikime ? kair?.
Susirinkime apskritimo centre
Ir mes visi gr??ime ? viet?
Mes visi ?ypsom?s vienas kitam.

?ypsokim?s ir dovanokime ?ypsen? vieni kitiems, ?ypsokim?s ir dovanokime savo ?ypsenas sve?iams. S?skite, vaikinai, ant k?d?i?.

2. Pokalbis apie vabzd?i? ?vairov?

Atid?iai klausykite m?sl?s:

Ant kvapnios g?l?s atsis?do skraidanti g?l?,

Visi keturi ?iedlapiai jud?jo ties g?l?.

Nor?jau j? nupl??ti – jis plazd?jo ir nuskrido! (Drugelis)

Teisingai – drugelis!

? grup? „skrenda“ drugelis su lai?ku, skirtu vaikams.

Vaikinai, paskaitykime lai?k?:Mieli vaikai, pra?au j?s? pad?ti man ?minti m?sles, kurias man u?dav? senoji kaman?. Taip pat pra?au susirasti man draug? - boru??li?, su kuriomis skrisiu kartu g?li? pievos. A?i? i? anksto. Drugelis.

Vaikinai, si?lau jums leistis ? kelion? ? vabzd?i? pasaul?. ?sivaizduokite, kad esame ?alioje pievoje. Su kuo ?ia susitiksime, i?siai?kinsime m?sli? pagalba.

Ma?o ?gio, bet darb?tus,

Ir tikras med?iotojas.

Surenka nam? i? adat?,

Mi?kas gelbsti nuo vik?r? (skruzd?i?)

Kas tai per vabzdys? (skruzd?)

Vabzd?i? ekranas.

Vaikai, kiekvienas i? j?s? buvote mi?ke ir mat?te skruzd?l?s nam?. Kaip mes tai vadiname? (skruzd?lynas) Jie patys stato.

Tai labai darb?t?s vabzd?iai, galintys ne?ti daiktus, 10 kart? didesnius u? j? mas?. Koki? naud? jie mums atne?a? (valgyk kenksming? vabzd?i?) Teisingai jie valgo kenksmingus vabzd?ius.

Kuris bus aptartas kitame m?sl?:

Kas per keistas vaizdas?

?tai p?kuotas ?ol?s stiebas

Skland?iai ?liau?ia ant lapo.

Visk? kramto, kramto, kramto.

Ne klaida, ne pauk?tis

Tai... (vik?ras) Vabzd?i? ekranas.

M?s? vik?ras nu?liau?? prie ramun?li?, ant kuri? nusileido kitas vabzdys.

Klausykite m?sl?s:

Ant ramun?li? prie vart?

Sraigtasparnis nukrito.

auksin?s akys,

Kas tai? (Laum?irgis)

Vabzd?i? ekranas. Kaip atrodo laum?irgis? (kaip sraigtasparnis) Kiek jis turi sparn?? (4) Kiek koj?? (6)Laum?irgis – naudingas vabzdys, skraidydamas griebia muses, uodus ir kitus vabzd?ius.

3. Fizin? minut?

Ryte drugelis pabudo

Nusi?ypsojo, i?sities?

Kart? - ji nusipraus? rasa,

Du grak??iai apsukti,

Trys pasilenk? ir atsis?do,

Keturios - i?skrido

4. Dirbkite su paveiksl?liu. Preki? skai?ius.

Vaikinai, pa?i?r?kite ? proskyn?, pagalvokite ir pasakykite, kas ?ia gali b?ti vadinama nereikalinga ir kod?l? (Sraig? yra l?tai judantis pilvakoj? ?eimos moliuskas.)

Suskai?iuokime, kiek drugeli? skrenda? (5)

Kiek skruzd?i?? (5)

Maksimas skai?iuoja bites. Kiek? (2) Kuri? vabzd?i? skai?ius yra 2? (bit?s)

Kurie vabzd?iai po vien?? (voras, vik?ras)

5. Pokalbio t?sinys.

Kas tai per tinklelis

Ant ?ali? ?ak??

Kas be si?l? ir be rank?

Ar aud?te t? tinkl?? (voras).

Vabzd?i? ekranas. Kiek koj? turi voras? (8) Kur paprastai gyvena vorai? (?iniatinklyje). Teisingai,i? voro pilvo i?siskiria skystis. Ore jis gana greitai sukiet?ja, gaunamas sidabrinis, vos juntamas pluo?tas.I? interneto voras kuria sp?stus ir savo namus.

6. Didaktinis ?aidimas— Paskambink maloniai.

Uodas – uodas Pilvas – pilvas

Vabalas – blak?

Bit? - bit? Sparnas - sparnas

?sai – ?sai

Paws – leten?l?s

galva - galva

Skruzd? – skruzd?l?

Skristi - skristi

Voras – voras

Gr??tant ? ?ali? pievel?, ka?kas staiga pri?oko prie m?s?:

Pievoje gyvena smuikininkas,

D?vi frak? ir vaik?to ?uoliuodamas (?iogo) atvaizd?

Vabzd?i? ekranas. Kiek koj? turi ?iogas? () Kokios jos? (Ilgos)

?ie vabzd?iai garbanos ant kaimynin?s g?l?s:

nam? ?eiminink?

Skrenda vir? vejos

paglostykite g?l? -

Kiek sparn? turi bit?? (4) Kur gyvena bit?s? (aviliuose)

Koki? naud? ?mon?ms duoda bit?s? (Jos tiekia med? ir va?k?)Kas bus su bite po to, kai ji ?gels? (Kai bit? ?gels, bit? mir?ta)

7. ?aidimas „Bit?s ir ?iogai“.

Dabar pavirsime vabzd?iais. Turiu stebukling? g?l?, kuri mums pad?s. Slaugytoja paima stebuklinga g?l? ir sako su vaikais ?od?ius:

U?merkite visas akis ir kartokite paskui mane: Pad?k mums, g?l?, paversk mus vabzd?iais! ?ia pavirtome vabzd?iais ir skrisime ? mi?ko proskyn?.

Vaikai atlieka veiksmus pagal signal?.

Ir ?ia yra keletas ?domesni? m?sl?s apie vabzd?ius

  1. Sav?s nematai, bet dain? girdi;

Skrenda, girg?da, d?klas nepraleis: atsis?s ir ?kandins. (Mosquito) Rodo uodo vaizd?.

  1. Ji sukasi aplink mane

Vir? man?s ji d?zgia.

Na, niek?elis

?is triuk?mas. (Skristi.) Rodyti mus?s paveiksl?l?.

Vaikinai, k? galite pasakyti apie j?? (Mus? yra labai kenksmingas vabzdys, nes ne?ioja ligas ant leten?. Mus? atsis?s ant duonos ir paliks ten mikrobus. Tod?l nuo musi? visada reikia u?dengti maist?, nuplauti stal?, l?k?tes, rankas.)

Vaikinai tarp vabzd?i? yra ir naudingi, ir kenksmingi. Bet jokiu b?du netur?tum?te ?udyti. Jie visi reikalingi gamtai. Kadangi pauk??iai minta vabzd?iais, ?skaitant kenksmingus.

Atsakykime ? ?iuos klausimus:

Kaip juda mus?s, drugeliai, laum?irgiai? (skristi)

Kaip juda skruzd?l?s ir vorai? (?liau?ia)

Kaip juda ?iogai? (?okin?ti)

K? naudingi vabzd?iai?inote, kuo jie naudingi.

8. Fizin? minut?.

Apsukome vietoje, pavirtome boru??l?mis

Apva?iavome vietoje, ?iogai sustojo.

Pakelkite pe?ius

?okin?ti ?iogai.

?ok-?ok, ?okini-?ok, sustok

Jie sus?do, atsis?do, valg? ?ol?, klaus?si tylos.

Auk??iau, auk??iau, auk?tai

?okin?ti ant koj? pir?t? lengva.

Apsukome vietoje, pavirtome drugeliais.

Drugeliai skraido lauke

Jie skrido, suko ratus, sustojo ant g?l?s.

9. Modeliavimas "Ladybug".

Klausyk m?sl?s , kuris kitas vabzdys sutiko m?s? kelyje:

Kas turi vis? nugar? ta?kais?

Kas ganosi ant lap??

Ko pra?ome pakelti ? dang?

Ir atne?ti mums duonos i? ten? (Boru??l?)

Vabzd?i? ekranas. Kuo naudingos karv?s? (valgykite kenksmingus vabzd?ius) Taip, mes vadiname amarais.

Ar prisimeni, kad drugelis pra?? apakinti jos draugus – „borutes“? Pad?kime savo mielajam sve?iui.

Darbo seka:

I? raudono plastilino i?ko?iokite rutul?, i? apa?ios i?lyginkite, i? vir?aus su rietuve nubr??kite linij?, padalydami form? ? dvi dalis. I? juodo plastilino susukite ma?esn? rutul? – galv? – pritvirtinkite prie k?no. Susukite ma?us rutuliukus, i?lyginkite – tai akys ir d?m?s ant k?no. I?kirpkite plok??i? ?alio plastilino lak?t? ir pasodinkite ant jo boru??l?. Baigti darbai prisiri?ime prie savo ?alios pievos. Drugelis labai a?i?!

10. Refleksija

Apie k? mes ?iandien kalb?jome?

Kokius vabzd?ius sutikome savo kelyje?

K? jie lipd?? Kokie ?aidimai buvo ?aid?iami?


Kompensacin?s orientacijos su vaikais su negalia parengiamoji mokykla.

Regionas yra meninis ir estetinis vystymasis. modeliavimas, kolektyvin? kompozicija "Stebukl? medis" .

Tikslas: i?mokyti sukurti kompozicij? tam tikra tema.

U?duotys:

  • i?mokti planuoti savo veiksmus (kas prad?ioje, kas v?liau) kuriant vaizd? i? plastilino;
  • naudoti Skirtingi keliai ir modeliavimo technikos kuriant ?vaizd?
  • naudoti ar nenaudoti si?lom? med?iag?, priklausomai nuo pasirinkto vaizdo
  • turtinti ir aktyvinti vaiko ?odyn?
  • aktyvuoti gyvenimo patirtis vaikas: pakartokite vabzd?i? k?no strukt?r?
  • lavinti smulki?j? motorik?, vaizduot?, kompozicinius ?g?d?ius.

Med?iaga: ?vairiaspalvis plastilinas "Ray" arba "Gama" , rietuv?s, modeliavimo lentos, sveiki graikiniai rie?utai, graikini? rie?ut? pus?s.

Parengiamieji darbai: vabzd?i? iliustracij? ir nuotrauk? per?i?ra, vabzd?i? gyvenimo ir sandaros pa?inimas GCD, aplinkos – pa?inimo srities pa?inimas, skaitymas gro?in? literat?ra apie vabzd?ius, m?sli? apie vabzd?ius sprendimas, konstravimas i? atliekos vabzd?iai: i? kr?m?-bi?i?, i? plastikinio ?auk?to ir popierini? laum?irgi?, i? popierini?-drugeli?. Multimedija – animacinis filmas „Bit?s Majos nuotykis“ . Stebukl? med?io k?rimas.

Demonstracin? med?iaga: vabzd?i? nuotraukos ir iliustracijos, I.A. demonstracin? med?iaga. Lykova "Spalvoti delnai" ?ingsnis po ?ingsnio. Modeliavimas i? plastilino "Vabzd?iai pievoje" .

Skaito V. Leonovo eil?ra?t?.

Daug ?vairi? vabzd?i?
Kas valgo ?ol?
Kas pa?alina ?iedadulkes i? g?li?,
Ka?kas naudoja krauj?

Ka?kas valgo vaisius
Apskritai yra ?vairi?
Mes visi ?inome vabzd?ius!

Mokytoja klausia, kokius vabzd?ius pa??sta vaikai. Po vaik? atsakym?. Mokytojas klausia: I? koki? dali? susideda vabzdys? . Numatomi vaik? atsakymai: k?nas, sparnai, akis, antenos, 6 letenos. Jei vaikams sunku atsakyti, mokytojas nurodo ?i? dal? nuotraukoje ar iliustracijoje, vaikai atsako patys.

Skaito V. Leonovo eil?ra?t?.

Pievoje ?ir?kia ?iogas,
Danguje sklando drugelis
Ant g?l?s, p?kuotas, garsus,
Dry?uota kaman? d?zgia.

skraido vabzd?iai,
?okin?ti, ?liau?ti, sklandyti,
Gro?is mus stebina
Atne?a ir naudos.

Fizik. minut?.

"?imtakojis"

?imtakojis ?jo sausu taku, (vaikai vaik?to ritmingai)
Staiga prad?jo lyti: la?a, varva, varva, oi, keturiasde?imt leten? su?lapt?. (d. prit?pimas)
Man nereikia slogos, a? apeisiu balas! (vaikai vaik?to, auk?tai i?k?l? kelius)
Nene?iu purvo ? namus, purtysiu j? kiekviena letena (vaikai sustoja ir pakaitomis purto kojas).

Mokytoja kvie?ia vaikus pasirinkti jiems patinkant? vabzd?.

Vaikinai, jei ketinate lipdyti boru??l? ar koki? nors blak?, jums reik?s pus?s ?ievel?s graikinis rie?utas, k?nui, jei pasirinkote bit? ar kaman?, jums reik?s viso rie?uto. O jei pasirinkote laum?irg?, drugel?, mus?, ar jums reikia rie?ut? ar luk?t?? Vaik? atsakymai: ne.

Mokytojas pasakoja, kaip paruo?ti luk?t? ir rie?ut? pasirinktam vaizdui (Plastelin? u?denkite tokios pat spalvos kiautu, kaip ir j?s? pasirinktas vabzdys).

Mokytojas klausia: kaip mes gaminame sparnus? Kaip gaminame letenas? Jei vaikams sunku, mokytojas pradeda fraz? ir suteikia vaikams galimyb? j? u?baigti.

Pagal aukl?tojos ?odinius nurodymus ir parodom?j? med?iag? I.A. Lykovo vaikai pradeda savaranki?kas darbas. Demonstracin? med?iaga yra ant magnetin?s lentos su modeliavimo schemomis. Vaikai laisvai prieina ir ?i?ri ? diagramas, jei nori, gali nune?ti ? vietas lipdyti pagal tai, kiek ?mogus yra daug.

Kai tik esame pasiruo??, pagal vaiko norus dedame vabzd?ius ant stebuklo med?io.

Tatjana Morozova

Programos turinys: Atskleisti vaik? geb?jim? planuoti savo darb?, teisingai kurti ?vaizd? vabzdys, perkelti j? strukt?r?, dyd?, savaranki?kai pasirinkti b?d? modeliavimas, perkelti tekst?r?, reljef? naudojant kaminus ir papildomas med?iagas. ?tvirtinti galimyb? lipdyti objektus naudojant lenteles - diagramas, vaizduojan?ias gamybos tvark? vabzdys.

Praturtinkite ir aktyvinkite vaiko ?odyn?, pagilinkite gyvenimo patirt? ?ia tema vabzd?i?.

Lavinti smulki?j? motorik?, vaizduot?, kompozicinius ?g?d?ius.

Ugdykite pagarb? vabzd?i?.

Metodai ir technikos: netik?tumo akimirka, meninio ?od?io vartojimas, rodymas, ap?i?r?jimas, klausimai vaikams, praktin? vaik? veikla, santrauka.

Med?iaga ir ?ranga: vokas, nuotraukos ir iliustracijos vabzd?i?(drugelis, bit?, ?iogas, skruzd?l?, boru??l?, plastilinas, rietuv?s, lentos modeliavimas, lentel?s - schemos, vaizduojan?ios gamybos tvark? vabzdys, Pad?klas su ?ole. Garsinis balso akompanimentas vabzd?i?.

parengiamieji darbai: iliustracij? ir nuotrauk? per?i?ra vabzd?i? skaitant gro?in? literat?r? apie vabzd?i?, sprend?iant m?sles apie vabzd?i?, ?i?ri animacinius filmus, ?i?ri vaik?tantys vabzd?iai, g?lyne, susipa?inimas su esam? funkcij? modeliais vabzd?i?.

Pamokos eiga:

Mokytojas atne?a ? grup? vok? su karalien?s Rose lai?ku, kuris pra?o vaik? apgyvendinti g?li? karalyst? gyventojais. Ta?iau pirmiausia turite ?minti m?sles, kad su?inotum?te, apie kuriuos gyventojus kalba karalien? Rose.

Ant kvapnios g?l?s atsis?do skraidanti g?l?,

Visi keturi ?iedlapiai jud?jo ties g?l?.

Nor?jau j? nupl??ti – jis plazd?jo ir nuskrido! (Drugelis) Rodyti vabzdys.

K? valgo drugelis? (augal? sultys, nektaras)

Drugeliai geria nektar? ilgu snapeliu, vadinamu proboscis. Ar galite gaudyti drugelius? Kod?l? (Ne, galime su?aloti drugel?)

Drugelio sparnai padengti ma?omis spalvotomis ?vyneliais. Jei pagriebsime drugel? u? sparn?, tada ?vynai skris aplinkui, o drugelis negal?s skristi. Kas jai atsitiks? (pra?us)

nam? ?eiminink?

Skrenda vir? vejos

paglostykite g?l? -

Kiek sparn? turi bit?? (4) Kur gyvena bit?s? (su dilg?line)

Koki? naud? ?mon?ms duoda bit?s? (jie duoda medaus)

Pagrindin? bi?i? nauda – net ne medus, o ?ied? apdulkinimas. I?tepdamos kojas ?iedadulk?mis, bit?s jas ne?a nuo augalo prie augalo ir apdulkina. Be bi?i? daugelis g?li? tiesiog negal?t? daugintis, o ?em?je nebelikt? ?ied?.

Kas nutinka bitei ?g?lus? (?g?limas, bit? mir?ta)

Ma?o ?gio, bet darb?tus,

Ir tikras med?iotojas.

Surenka nam? i? adat?,

Mi?kas gelbsti nuo vik?r? (skruzd?l?) Rodyti vabzdys.

Skruzd?l?s gyvena didel?se ?eimose. Kaip vadinasi j? namas? I? ko jie stato? (Skruzd?lynas. Statykite i? ?akeli?, lap?, ?iaud?, ?ol?s a?men?).

Jie labai darb?t?s vabzd?i?, gali ne?ti daiktus, kuri? mas? iki 10 kart? didesn?. Koki? naud? jie mums atne?a? (valgykite kenksmingai vabzd?i?) . Jie vadinami mi?ko tvarkdariais.

Kas turi vis? nugar? ta?kais?

Kas ganosi ant lap??

Ko pra?ome pakelti ? dang?

Ir atne? mums duonos i? ten? (Boru??). Rodyti vabzdys.

Kokia nauda "karv?s"? (valgykite kenksmingai vabzd?i?)

Teisingai, jie vadinami amarais.

Paskutin? m?sl?.

?okin?jantis pavasaris -

?alia nugara,

Nuo ?ol?s iki ?ol?s

Nuo ?akos iki kelio (?iogas) Rodyti vabzdys.

Ir kaip mes galime su?inoti, ar yra ?iogas proskynoje, ar ne (Mes gird?sime j? dainuojant)

Tai va, trina vien? sparn? ? kit? ir i?eina tokia ?iogo giesm?. Sakome, kad ne dainuoja, o ?ir?kia. ?iogas minta kenk?jais, pavyzd?iui, vik?rais.

Atsp?jo visas karalien?s Ro??s m?sles. Kaip juos vienu ?od?iu pavadinti gyventojais, kuri? reikia g?li? karalyst?je? (vabzd?i?)

Kas dar vabzd?iai, kuriuos ?inote?

Kam skirtos g?l?s? vabzd?i?? (apdulkina g?les).

K?no kult?ros minut?

vir?ijo nakvyn? vabzd?iai pievoje i?skleid? sparnus ir skrido: Bit? skraido zvimbimas: w-w-w. mus?s uodai, skamb?jimas: z-z-z-z. ?iogai pa?oko. ?skrido drugelis, sukiojosi, plazd?jo sparnais. Staiga v?jas pakilo ir ???. B?k pas mane, pasisl?pk. Visi pab?go. ?auniai padirb?ta.

Ar prisimeni, ko pra?? karalien? Ro??? ( apgyvendinti g?li? karalyst? pagal gyventojus - vabzd?i?).

Si?lau juos apakinti, o schemos mums pad?s.

Mokytojas papra?o vaik? pasirinkti m?gstamiausi? vabzdys. Vaikai s?di prie stal?, ant kuri? guli to diagrama vabzdys.

I? koki? dali? jis susideda vabzdys? (galva, kr?tin? ir pilvas, 6 kojos, dvi antenos, kai kurios turi stubur? ir sparnus).

Kaip gaminame sparnus?

Kaip gaminame letenas?

Norint kibti ? atsaking? darb?, si?lau paruo?ti pir?tus!

Pir?t? gimnastika

Vakar at?jo pas mus

Dry?uota bit?. Jie mosuoja rankomis.

O u? jos kaman? – kaman? U? kiekvien? vard? vabzd?i? lenkimo pir?tas.

Ir linksma kandis

Du vabalai ir laum?irgis

Kaip ?ibintuv?lio akys. Jie sudaro apskritimus i? pir?t? ir atne?a juos prie aki?.

?m??avo, skraid?

Jie krito i? nuovargio. Jie nuleid?ia delnus ant stalo.

Dabar pereikime prie atsakingo prie?astis: mes apakiname gyventojus g?li? karalyst?. Savo darbe naudojate jums ?inomas technikas modeliavimas, o j?s? darbo originalumui paruo?iau med?iag?, kuri guli ant j?s? pad?kl?. Galite naudoti j? kurdami savo darb?.

Praktin? vaik? veikla

Pabaigoje pamokos pradeda ?ra?yti skleid?iamus garsus vabzd?i?.

Pabaigtus darbus patalpinsime savo ?alioje pievoje. Karalien? Ro?? bus jums labai d?kinga!

Apie k? mes ?iandien kalb?jome?

K? apakinome vabzd?ius?

Kokie triukai J?s? naudotos formos? (Redimas, ko?iojimas, lyginimas, gnybimas, traukimas, presavimas).

Susijusios publikacijos:

Mieli kolegos! Dirbu pedagoge vidurin? grup?(3-5 metai). Dabar mes praeiname aplinkosaugos projektas tema.

GCD santrauk? vidurin?je grup?je tema: „Klyvame“ (vabzd?i? tema) sudar? Yusupova Patimat Magomedovna 05/05/18 Sertolovo Leningradskaya.

Pamokos apie pa?intin? vystym?si „Pavojingi vabzd?iai“ santrauka Savivaldyb?s „Buguruslano miesto“ savivaldyb?s biud?etin? ikimokyklin? ugdymo ?staiga „Dar?elis Nr. 3“ „Chulpan“.

Savivaldyb?s biud?etin? ikimokyklin? ugdymo ?staiga „Tatarstano Respublikos Buinskio savivaldyb?s rajono Kiyatsky vaik? dar?elis“

Atvira klas? tiesiogiai - ?viet?ji?ka veikla apie modeliavim? ?ia tema:

"Drugelis ant lapo"

Pedagogas: Zakharova N.N.

GCD santrauka apie modeliavim? „Drugelis ant lapo“ (vyresn? grup?)

GCD santrauka in vyresnioji grup?

Modeliavimas „Drugelis ant lapo“.

Tikslas, u?duotys

menin? k?ryba (skulpt?ra)

Ugdyti geb?jim? pagal pristatym? nulipdyti vabzd? (drugel?);

Stiprinti geb?jim? lipdyti kombinuoti b?dai;

Suformuoti galimyb? simetri?kai dekoruoti amatus

Parengiamieji darbai: pokalbis, eil?ra??i? apie vabzd?ius skaitymas, pristatym? ir skaidri? su drugeliais ?i?r?jimas, pie?imas pie?tukais, iliustracij? ?i?r?jimas, drugeli? steb?jimas gamtoje.

Med?iaga: plakatas su drugeliais, diagramos pavyzdys, plastilinas, kr?vos, lentos, servet?l?s, ?alias popierius, ?irkl?s.

Pa?angos klas?s

Klausimas: Vaikinai, koks dabar sezonas? :

B: B ?iltas oras viskas atgyja, pabunda gyv?nai ir vabzd?iai. G?l?s ?ydi ir pasiekia saul?. Vabzd?iai taip pat pabudo. Pa?i?r?kite ? paveiksl?lius, kaip jie skiriasi (rodomi vabzd?i? paveiksl?liai).

Paklausykime eil?ra??i? apie juos:

Vabalas si?bavo ant ?ol?s, jo sparnai lyg?s ant nugaros.

Pa??stu visus pievoje, galiu supa?indinti.

?ia ?iogas ?uoliavo, apta?k? visus rasos la?us,

Jis vos matomas tankm?je – ?alias kaip ?ol?.

?tai du drugeliai skraido, jie nori pasakyti,

Kad vakar du vik?rai gyveno ?ol?je.

?tai darb?ti skruzd?l? – tuo stipresn? ir sveikesn?!

Jis yra statybininkas ir pramog? k?r?jas, kuris tankumoje stato skruzd?lyn?.

?alia up?s – laum?irgis: fidget, fidget.

Kaip linksmas mal?nsparnis pakyla.

Gerai pasl?pusi geluon?, bit? zvimb? ant g?l?s,

Ji apsirengusi ?iltu paltu. Nekar?ta, nors vasara.

K: Rodo vabzd?i? paveiksl?lius, apie kuriuos kalbama eilut?se.

Klausimai vaikams:

Apie kokius vabzd?ius yra ?i eilut??

Kuo skiriasi ir pana??s bit?s ir laum?irgiai; vabalas ir skruzd?l?; ?iogas ir boru??l?; drugelis ir laum?irgis?

K?no kult?ra (paimta i? interneto)

Matai, drugelis skrenda (mes mojuojame rankomis)

Jis pievoje skai?iuoja g?les. (Skai?iuojame pir?tu)

Vienas du trys keturi Penki. (ploti rankomis)

Dienai, dviem ir m?nesiui. (Mes vaik?tome vietoje)

?e?i septyni a?tuoni devyni de?imt. (ploti rankomis)

Net i?mintinga bit? (Ir v?l mojuojame rankomis kaip sparnais)

Drugeli? modeliavimas

Klausimas: Suteikia instrukcijas, kaip dirbti su plastilinu, rodo iliustracijas su gra?iais drugeliais, kvie?ia vaikus nulipdyti savo svajoni? drugel? ir suteikti jam vard?.

Tada kiekvienas vaikas pristat? savo drugel? ir papasakojo, kok? vard? dav? ir kod?l, tada visi kartu apsisprend? apsakymas. Ten gyveno drugelis. Jos vardas buvo Klounas Drugelis. Ji skraid?, ?aid?, tur?jo daug draug?. A? valgiau. M?gaukit?s gyvenimu ir saule.

Amat? paroda "Gro?io drugeliai" Su pavadinimais "Drugelis - Klounas", "Drugelis - ?irnis", "Drugelis - Citrina" ir kt.

Paroda apie nuveiktus darbus.